Wczytuję mapę...

Data/Czas
10.10.2018 - 12.10.2018
Cały Dzień

Miejsce
Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku

Kategorie


Przez trzy dni zwiedzających Zamek Książąt Pomorskich i Młyn Zamkowy w Słupsku czeka dodatkowa atrakcja. Z zakupionym w tych dniach biletem wstępu do Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku będzie można również zobaczyć – wraz z przewodnikiem – Biały Spichlerz przy ul. Szarych Szeregów 12, w którym niedawno zakończyły się prace budowlane i w którym wkrótce powstaną nowe ekspozycje muzealne.

Te jesienne dni to jedyna okazja, aby zobaczyć różnicę pomiędzy niedawnym stanem budynku, który jeszcze parę lat temu niszczał nieużytkowany i jego obecnym wyglądem oraz piękną architekturę obiektu uzupełnioną o wizję uznanych słupskich architektów. A już w przyszłym roku zwiedzający będą mogli zobaczyć efekt końcowy – wnętrza wypełnione bogatymi zbiorami MPŚ w nowym otoczeniu i aranżacji.

W środę, czwartek i piątek od 10 do 12 października na każdego, kto w danym dniu zakupi w kasie w Zamku bilet do słupskiego muzeum i przyjdzie z nim także do Białego Spichlerza o pełnych godzinach, tj. o 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00 i 18.00 będzie czekał pracownik Muzeum, który opowie zgromadzonym o historii obiektu, a przede wszystkim o planach przywrócenia mu pełnej świetności i nadania nowej funkcji. Będzie można także zobaczyć imponujące wnętrza budynku na pięciu kondygnacjach i nowoczesne rozwiązania przestrzenne, które już niedługo służyć będą funkcjom muzealnym.

Ze względu na fakt, że prace wykończeniowe nie zostały jeszcze zakończone zwiedzanie będzie możliwe wyłącznie z przewodnikiem.

 

Udostępnij.