Wczytuję mapę...

Data/Czas
10.11.2018
20:00

Miejsce
Motor Rock Pub

Kategorie


Symphonic black metal from the coldest depth of Siberia – reklamują się Rosjanie. Czy trzeba coś dodawać? Może to, że teraz mieszkają w Czechach, a nie na wschodzie Rosji.

WELICORUSS to zespół założony przez Alexey’a Boganov’a w 2005 roku będący aktualnie jednym z czołowych przedstawicieli sceny symfoniczno-pagan metalowej. Jest doceniany za energiczne koncerty i doskonałe płyty długogrające zarówno przez fanów jak i krytyków.

Przez dziesięć lat swojej działalności grupa wydała dwa pełne albumy nakładem rosyjskiej wytwórni CD-MAXIMUM, nakręciła cztery teledyski oraz zagrała mnóstwo koncertów.

W 2013 zespół przeniósł się z Rosji do Pragi w Czechach.

Muzykę grupy można opisywać jako mistyczną, mroczną i intensywną. Warstwa liryczna opiera się na mitologii i uwielbieniu dla Natury.

Valkenrag – Melodic Viking Death Metal

Valkenrag swe początki datuje na rok 2006, kiedy to dwóch zapaleńców z Tomaszowa Mazowieckiego stworzyło projekt muzyczny.

Muzyka prezentowana przez Valkenrag to melodic death metal silnie osadzony wśród wikińskich i słowiańskich wierzeń, mitów, sag oraz bohaterskich opowieści. Swego czasu zespół okrzyknięto mianem „polskiego Amon Amarth”, jednakże można znaleźć wśród ich twórczości również elementy black metalu i folku. Obecnie VALKENRAG jest w trakcie rejestrowania ścieżek longplaya, którego premiera przewidywana jest na jesień 2018 roku.

Udostępnij.