Wczytuję mapę...

Data/Czas
17.10.2018 - 20.10.2018
00:00

Miejsce
Antrakt Kawiarnia Artystyczna

Kategorie


CAŁY PROGRAM – zapraszają organizatorzy:

14. Jesienny Przeciąg Gitarowy rozpoczynamy wcześniej niż to było zaplanowane – 17 października i zakończymy po 4 dniach nieprzerwanego gitarowego grania. Zagrają muzycy z całego świata, dla których gitara, tak jak dla nas, jest najważniejsza.

Jako pierwsze wystąpi trio jazzowe gitarzysty Mateusza Bliskowskiego, które dopełniają Aleksander Tryba – kontrabas i Marian Szarmach -perkusja. Koncert odbędzie się w klubie Antrakt o godz. 20.00.

W kolejnym dniu festiwalu zagrają Piotr Krępeć oraz Andreas Kapsalis – usłyszymy dwa różne koncerty mistrzów gitary fingerstyle. Obaj muzycy doskonale znani „przeciągowej” publiczności, wystąpią w zupełnie nowym repertuarze. Dodatkową atrakcją będzie miejsce koncertu. Po raz pierwszy zagramy na deskach Państwowego Teatru Lalki „Tęcza” przy ul. L. Waryńskiego 2. Początek koncertu o godz. 18.00.

Kolejnym punktem festiwalowego programu tego dnia, będzie występ znanego na wielu scenach w kraju i za granicą duetu Krzysztof Pełech & Robert Horna. Ich muzyka „to kombinacja oryginalnych aranżacji w stylu samby, bossa-nowy, tanga oraz improwizowanych smooth-jazzowych klimatów”. Ten koncert rozpocznie się około godz. 21 w klubie Anrtakt.

19 października zabrzmi rockowa gitara Leszka Cichońskiego, który wraz ze swoim trio zagra znane utwory różnych artystów (między innymi Jimiego Hendrixa) w swojej aranżacji oraz własne kompozycje. Pomysłodawcę wieloletniej i znanej na całym świecie imprezy „Thanks Jimi Festiwal”, kompozytora i pedagoga, a przede wszystkim znakomitego gitarzystę, usłyszymy o godz. 18.00 w Słupskim Ośrodku Kultury przy ul. Br. Gierymskich.

Wieczorem przeniesiemy się do klubu Motor Rock Pub na jeszcze mocniejsze brzmienie gitar. Koncert tego dnia rozpocznie się około godz. 21.00.

W sobotę 20 października, w sali konferencyjnej Słupskiego Inkubatora Technologicznego, przy ul. Portowej 13B zagra oryginalne trio z Wielkiej Brytanii – The Ukulele Uff Trio. Jest to zespół składający się z dwóch znakomitych muzyków grających na gitarach rezofonicznych, jednak traktujących je w całkowicie odmienny sposób oraz wirtuoza najmniejszej „gitary” świata – ukulele. Ten znany nie tylko na „wyspach” band zaprezentuje słupskiej widowni standardy lat 30-tych dwudziestego wieku.

Ostatnim występem 14. Jesiennego Przeciągu Gitarowego będzie koncert słupskiego zespołu „Strawberry mind”, który po długiej przerwie od nagrania swojej debiutanckiej płyty, wrócił do koncertowania. Usłyszymy ich 20.10 w klubie Domówka o godz. 21.00.

Udostępnij.