Wczytuję mapę...

Data/Czas
07.03.2015
16:00 - 18:00

Miejsce
Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku

Kategorie


Danuta Sroka​, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku i Radny Robert Danielkiewicz mają zaszczyt zaprosić na spotkanie z Kajetanem Rajskim  autorem książek „Wilczęta” i „Wilczęta 2”

7 marca 2015 r. (sobota) godz. 16.00, czytelnia główna MBP ul. Grodzka 3 w Słupsku
wilczeta.infoKajetan Rajski, to urodzony w 1994 r. student prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego i autor książek o tematyce religijnej. Jest autorem m. in.: Młodzi świadkowie wiary, Oto jestem. Siostry zakonne o powołaniu, Prawdziwy mężczyzna… czyli kto?, Zasłuchani w ciszę, Rozmowy o kontemplacji. Współpracuje z wieloma czasopismami i portalami internetowymi (np. Polonia Christiana, dwutygodnik „Droga„, „Gazeta Polska„, kwartalnik ”Kwarta” oraz portal internetowy PCh24.pl).

Książka Wilczęta… to niezwykle barwna opowieść świadków minionych czasów. I – należy to podkreślić – jest to tętniący emocjami materiał źródłowy. Bo chociaż rodzice rozmówców Kajetana Rajskiego już nie żyją, to swymi wyborami (dobro zamiast zła i Polska zamiast ZSRR) pozostawili głębokie piętno „dzieci bandytów„ na życiorysach swych potomków. A jakże trudno było być ”dzieckiem bandyty” w PRL, to możemy się przekonać czytając kolejne karty książki.

„Wilczęta 2”, to druga część rozmów z dziećmi Żołnierzy Wyklętych. W tej publikacji znajdują się wzruszające rozmowy z min. synem Józefa Kurasia ps. „Ogień”, Romualda Rajsa ps. „Bury” czy córką Jana Przybołowskiego „Onufrego”.

Udostępnij.