Wczytuję mapę...

Data/Czas
06.10.2018
19:30

Miejsce
Antrakt Kawiarnia Artystyczna

Kategorie


Najnowszy duetowy materiał braci Oleś SPIRIT OF NADIR. Płyta ukazała się pod koniec zeszłego roku.

Na “Spirit of Nadir” słyszalne są daleko i bliskowschodnie wpływy kulturowe. Dźwięki nabierają różnych barw, mienią się kolorami i przyciągają uwagę słuchacza na dłużej. Można się poczuć trochę tak, jakbyśmy odbywali muzyczną podróż, w której to bracia Olesiowe wyznaczają azymut, a my cieszymy oczy zmieniającymi się krajobrazami, chłonąc przy tym atmosferę i zapachy. Razem z autorami albumu przemierzamy różne szerokości geograficzne, czasami bardzo odległe. Nawiązania nie są jednak na tyle czytelne, by nie móc w nich odnaleźć autorskiego sznytu, który decyduje o tym, że mamy do czynienia ze znakomitą i wciągającą opowieścią zaledwie na dwa instrumenty: perkusję i kontrabas.
– (Piotr Wojdat JAZZARIUM)

Intymna i pełna żaru płyta duetu, który w dziejach polskiego jazzu – ba! całej muzyki polskiej! – nie ma odpowiednika i punktu odniesienia. Bracia Olesiowie, Marcin i Bartłomiej, to nasze dobro narodowe.
– (Adam Domagała Z Dżezem Lżej blogspot)

OLEŚ DUO – projekt przełamujący stereotypy, udowadniający, że kontrabas i perkusja wystarczą, by stworzyć muzykę kompletną. Jest kontynuacją dotychczasowych poszukiwań braci którzy od wielu lat tworzą muzykę pełną brzmień równie wysmakowanych, co niepospolitych. Ich duet – wyłącznie na kontrabas i perkusję – zachwyca przy tym zarówno bogactwem dźwięków, jak i rozległością tworzonych w ten sposób światów. Kompozycje Oleś DUO z trzech kolejnych albumów nawiązują do tradycji tak różnorodnych, jak muzyka współczesna („DUO”, 2008), jazz („ONE STEPFROM THE PAST”, 2016 – nagrane dla BBC) i muzyka etniczna („SPIRIT OF NADIR”, 2017). Najnowsza płyta – SPIRIT OF NADIR to pełna kulturowych odniesień fuzja jazzu, muzyki żydowskiej, arabskiej, unikalnych brzmień, wirtuozerii, będąca magiczną wędrówką przez świat dźwięków orientu.

Płyta dostała tak zwany TOP NOTE, czyli została płytą miesiąca lutowego JazzPRESS.

Bilety: 40 zł
Rezerwacji można dokonywać telefonicznie pod nr 577 074 174, lub bezpośrednio na barze w Kawiarni Artystycznej Antrakt, przy ul. Kilińskiego 11.

Udostępnij.