Wczytuję mapę...

Data/Czas
29.09.2018
11:00 - 12:15

Miejsce
Państwowy Teatr Lalki Tęcza

Kategorie


Poznajcie Kubusia. Choć jest tylko pacynką, teatralną lalką, nie brak mu humoru i śmiałości. Kubuś „urodził się” w dwudziestoleciu międzywojennym, ale jego przygody bawią i uczą do dziś, od ponad osiemdziesięciu lat niezmiennie wpływając na dziecięcą wyobraźnię.

Kubusia stworzył na potrzeby swojego teatru Julian Sójka, jeden z najwybitniejszych polskich lalkarzy, przez wiele lat związany z Teatrem Lalki Tęcza.

„Przygody Kubusia” to spektakl dla dzieci od lat trzech. Widzowie będą mieli wpływ na wydarzenia dziejące się na scenie, aktywnie uczestnicząc w przygodach naszego bohatera. Kubuś napotka wiele przeszkód. Czeka go spotkanie z diabłem, śmiercią i smokiem, ale dzięki odwadze, sprytowi i pomocy ze strony najmłodszej publiczności doskonale poradzi sobie w każdej sytuacji.

Wiek: 3+

Zatem jego przygody zakończą się tak, jak na bajkę przystało…

” Spektaklem o Kubusiu wracam do jednej z najbardziej tradycyjnych form (technik) lalkarskich jaką jest pacynka. Przedstawienie jest hołdem, jaki składam jednemu z najwybitniejszych polskich lalkarzy, wskrzeszając do życia postać z którą był związany przez całe swoje twórcze życie. Spektakl ten dedykuję Julianowi Sójce. Nikt tak jak on nie znał Kubusia. Teraz i Wy macie szansę go poznać”

Maciej Gierłowski (reżyser)

Scenariusz i scenografia – Julian Sójka
Reżyseria – Maciej Gierłowski
Muzyka – Miłosz Sienkiewicz
Obsada :
Izabela Nadobna – Polanek
Joanna Stoike – Stempkowska
Inspicjent – Marek Huczyk
Elektroakustyk – Robert Ochociński

Obsługa tech.: Sebastian Moczulski

Rekonstrukcja scenografii – pracownia plastyczna: Barbara Wojtaniec, Paweł Minda, Jarosław Polanek, Tatiana Skumał.

Udostępnij.