Wczytuję mapę...

Data/Czas
28.08.2015 - 29.08.2015
Cały Dzień

Miejsce
Boisko sportowe w Łebie

Kategorie


Na zakończenie wakacji tj. 28 i 29 sierpnia Łeba planuje zorganizowanie dwudniowej imprezy na Pożegnanie Wakacji.

leba-pozegnanie_wakacji-2015Odbędzie się ona na boisku sportowym przy ul. Tysiąclecia w Łebie. Wstęp wolny! Pierwszy dzień imprezy dofinansowany ze środków Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łebie. Od godziny 10.00 do późnych godzin wieczornych przez oba dni będzie trwał Festiwal Kulinarny – Smaki Regionów połączony z jarmarkiem rękodzieła. Podczas festiwalu zobaczymy program artystyczno-kulinarny połączony z darmową degustacją smaków regionalnych z terenu całego kraju. W tym między innymi będzie można spróbować „Śledzika po Łebsku”. Na terenie boiska stanie miasteczko Tymbarka, w którym to najmłodsi będą mogli skorzystać z bezpłatnych dmuchańców lub spędzić czas na wspólnej zabawie z animatorami. Nieco starsi będą mogli wypocząć w strefie relaksu. Biblioteka Miejska w Łebie również planuje uczestniczyć w tym przedsięwzięciu dzięki strefie malucha gdzie pojawią się BajkoStwory i klocki MuBaBaO z Festiwalu Działań Kreatywnych “Podwodne Żagle”.

28 sierpnia (piątek) na scenie również wiele atrakcji. Już od godziny 15.00 organizatorzy zapowiadają wspólne gry i zabawy z animatorami i klaunem Gizi, który zaprasza na niepowtarzalne Magic Show. Po wielkim sukcesie Pierwszego Festiwalu Kolorów, który miał miejsce tego lata Łebie organizatorzy zapowiadają „powtórkę z rozrywki”. Od godziny 17.00 rozpocznie się druga edycja Łebskiej Eksplozji Kolorów, którą poprowadzi DJ – Marco Bricke. Zabawa przy muzyce mechanicznej połączona z wyrzutami kolorów tzw. proszków Holi będzie z pewnością wyjątkowym przeżyciem dla każdego. O godzinie 18.00 spod Urzędu Miasta ulicami Łeby wyruszy parada latawców, w której udział wezmą uczestnicy V Międzynarodowego Festiwalu Latawców, który również będzie miał miejsce w tym czasie w Łebie. O godzinie 18.30 pokaz ZUMBY, który poprowadzi Małgorzata Drywa, po nim występ wokalnyMarty Baar. O godzinie 19.30 na scenie zaprezentuje się zespół ZERO (znani z takich hitów jak „Bania u cygana” czy „Jedziemy na Maksa”). O godzinie 20.00 planowane jest wykonanie wspólnego zdjęcia wszystkich mieszkańców Łeby. Ma to być swoistą pamiątką dla kolejnych pokoleń Łebian. O godzinie 21.00 wystąpi gwiazda wieczoru – zespół Fun Factory (popularni artyści lat 90’tych, znani z takich hitów jak: „I wanna Be With You” czy „Celebration”). Przed nimi finałowy wyrzut kolorów.

Kolejny dzień tj. 29 sierpnia (sobota) zapowiada się również bardzo interesująco. Upłynie on w klimacie zawodów sportowych dla rodzin z dziećmi. O godzinie 10.00 rozpoczną się zawody wędkarskie nad Czarnym Stawem w Łebie „o największą złowioną rybę”. Organizatorem zawodów wędkarskich jest PZW koło Łeba. Po nich, o godzinie 12.00 rozpoczną się zmagania sportowe dla dzieci i młodzieży związane z oficjalnym otwarciem ścieżki zdrowia – PZU Trasy Zdrowia w Łebie. Z urządzeń wczasowicze i mieszkańcy można korzystać już od końca lipca. Zamontowane są one w Parku Nadmorskim położonym nad Czarnym Stawem. W tej części miasta odbędą się m.in. zabawy sportowe z animatorami z wykorzystaniem nowo powstałych urządzeń, zabawy taneczne, puszczanie wielkich baniek mydlanych i malowanie twarzy.

W międzyczasie na plaży wschodniej (A) uczestnicy V Międzynarodowego Festiwalu Latawców zorganizują dla dzieci i młodzieży warsztaty z budowy i puszczania latawców. W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich Państwa do wspólnej zabawy. Można śmiało powiedzieć, że Pożegnanie Wakacji w Łebie będzie największym wydarzeniem w regionie w tym czasie.

Udostępnij.