Wczytuję mapę...

Data/Czas
05.10.2018 - 31.12.2018
10:00 - 18:00

Miejsce
Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej/Galeria Kameralna

Kategorie


Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej serdecznie zaprasza na wystawę Sary Piotrowskiej & Macieja Szczęśniaka „Porywczy, szorstki w obejściu, ze skłonnościami do autorytaryzmu.”

W tym roku mija 559 lat od śmierci Eryka I, księcia pomorskiego, króla Danii, Szwecji i Norwegii, zwanego również pierwszym playboyem Europy. Historia rozpoczyna się i kończy w Darłowie, a przy tym okazuje się zaskakująco obfita w sensacyjne wątki. Życiorys Eryka, jak osobliwy wzór matematyczny, łączy szereg motywów: władza, miłość, przypadek, pochodzenie, stosunki międzynarodowe, piractwo, skarby, intronizacja, detronizacja, słabość charakteru i atrakcyjny wygląd. Podążanie za chronologią życia pomorskiego króla jest jak wybór najdogodniejszego miejsca na plaży jego rodzinnego Darłowa do obserwacji wiecznie frapujących zagadnień.

Sara Piotrowska (1989) – artystka wizualna. Współzałożycielka zespołu The Flutes oraz grupy artystycznej L14. Posługuje się obiektem, instalacją, performansem, tekstem. Pracuje przede wszystkim site-specific. W miejsce zamkniętego dzieła interesuje ją modelowanie procesów w konkretnej przestrzeni; rozwijanie narracji otwartej na mutacje w dialogu z współautorem lub odbiorcą. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (2016). Laureatka Biennale Sztuki Młodych Rybie Oko 9.

Maciej Szczęśniak (1989) – artysta interdyscyplinarny, porusza się na granicy wielu dyscyplin. Posługuje się różnymi mediami takimi jak: fotografia, wideo, audio art, performans oraz site-specific. W realizowanych projektach uwzględnia uwarunkowania danej przestrzeni, z którą pracuje, często odwołuje się do wątków autobiograficznych. Współzałożyciel grup artystycznych „Opcja”, „The Flutes” oraz „L14”. Z zamiłowania tatuator-prymitywista. Absolwent ASP w Krakowie (2014) oraz ASP w Warszawie (2016). Laureat konkursu Spilman Award (2014), laureat Biennale Sztuki Młodych Rybie Oko (2017).

Udostępnij.