Wczytuję mapę...

Data/Czas
20.02.2015
16:45 - 18:00

Miejsce
Kino Rejs w EMCEK

Kategorie


Pokaz filmów nominowanych do Oscara w kategorii Najlepszy Film Dokumentalny. JOANNA smakuje każdą chwilę, pomimo że zdiagnozowano u niej poważną chorobę. Swojemu synkowi obiecała, że zrobi wszystko, aby być z nim jak najdłużej. NASZA KLĄTWA stanowi osobistą wypowiedź reżysera, który wraz z żoną musi zmierzyć się z bardzo rzadką, nieuleczalną chorobą ich nowo narodzonego dziecka.

nasza_klatwa_joanna

NASZA KLĄTWA

Polska 2013, 27 min.
reżyseria: Tomasz Śliwiński
scenariusz: Tomasz Śliwiński
zdjęcia: Tomasz Śliwiński, Magda Hueckel

Film stanowi osobistą wypowiedź reżysera, który wraz z żoną musi zmierzyć się z bardzo rzadką, nieuleczalną chorobą ich nowo narodzonego dziecka – Klątwą Ondyny (Zespół Wrodzonej Ośrodkowej Hipowentylacji, CCHS). Chorzy podczas snu przestają oddychać i wymagają dożywotniego wspomagania czynności oddechowych za pomocą respiratora. W trakcie filmu ukazany jest proces oswajania lęku związanego z tą chorobą. Reżyser i jego żona starają się oswoić chorobę, jaka spotkała ich niedawno narodzonego synka. Wbrew wielu obawom i niepewnościom starają się zapewnić mu normalne, wesołe dzieciństwo i dobrze przygotować do dorosłego życia. Historia bohaterów filmów opisana jest na blogu: www.leoblog.pl.

JOANNA

Polska 2012, 45 min
reżyseria: Aneta Kopacz
scenariusz: Aneta Kopacz, Tomasz Średniawa
muzyka: Jan A.P. Kaczmarek
zdjęcia: Łukasz Żal

Joanna smakuje każdą chwilę, pomimo że zdiagnozowano u niej poważną chorobę. Swojemu synkowi obiecała, że zrobi wszystko, aby być z nim jak najdłużej. Nie poddaje się. Dla Jasia prowadzi blog, w którym opisuje ich codzienność – prosto i trafnie. Sam blog staje się dla wielu czytelników inspiracją do uważnego i szczęśliwego życia. Film ukazuje fragmenty z życia Joanny, jej męża Piotra i synka Jasia. Rozgrywany w dyskretnych obserwacjach, nastrojowy, często zabawny. Prosty, zmysłowy, o przyglądaniu się życiu, i o miłości.

Sobota, 21 Lutego 2015 godzina 18:15 Rodzaj seansu: Otwarty
Niedziela, 22 Lutego 2015 godzina 18:15 Rodzaj seansu: Otwarty
Piątek, 20 Lutego 2015 godzina 16:45 Rodzaj seansu: Otwarty
Czwartek, 19 Lutego 2015 godzina 16:45 Rodzaj seansu: Otwarty , DKF
Udostępnij.