Wczytuję mapę...

Data/Czas
14.11.2018
09:30 - 10:45

Miejsce
Państwowy Teatr Lalki Tęcza

Kategorie


„Pippi Pończoszanka” bawi i uczy kolejne pokolenie Teatru Lalki Tęcza. Czy dobrze zorganizowane miasteczko, z własnymi tradycjami i zasadami, jest gotowe na pojawienie się osoby z zupełnie innym temperamentem?

Pippi jest bardzo bezpośrednia w rozmowach dorosłymi, ma bogatą wyobraźnię, jest odważna i lojalna. Jej pojawienie się w życiu mieszkańców jest pretekstem do powstania wielu nieporozumień i komicznych sytuacji.

Historia piegowatej dziewczynki, z rudymi warkoczami, kolorowymi pończochami i za dużymi butami, na pozór tylko wydaje się prosta. Pod osłoną dowcipu i lekkości opowiada o tęsknotach za własnym miejscem, za ludźmi i akceptacją. Myślę, że tak naprawdę spotkanie to jest trudne dla obu stron. Mieszkańcy dobrze się znają, wiedzą czego można się po sobie spodziewać. Pippi jest sama (nie licząc małpki i konia), bez rodziców, w nowym miejscu.

Czasem to, co nowe i trochę inne nie od razu jest bezwarunkowo przyjmowane. Będzie musiało minąć sporo czasu i wydarzyć się coś naprawdę ważnego, by wszyscy mogli się do siebie przekonać i wzajemnie zaakceptować.

Wiek: 6+

mat. prasowe/Magda Tramer

Autor: Asrtid Lindgren
Reżyseria: Jacek Popławski
Scenografia: Yumi Hayashi
Muzyka: Paweł Sowa
Wojciech Tabak: gitara akustyczna, gitara elektryczna
Tomasz Wójtowicz: realizacja nagrań, miks i mastering
Tłumaczenie: Irena Wyszomirska
Adaptacja: Zdzisław Jaskuła
Obsada:
Izabela Nadobna-Polanek
Anna Rau
Alicja Gierłowska
Ilona Zaremba
Joanna Stoike-Stempkowska
Światło i dźwięk: Robert Ochociński
Obsługa tech.: Piotr Grudzień

Udostępnij.