Wczytuję mapę...

Data/Czas
23.11.2018
20:00

Miejsce
Motor Rock Pub

Kategorie


Pampeluna to latynoska mieszanka od rocka po ciężki metal nie pomijając przy tym hip hopu czy muzyki folkowej. Takiej mieszanki w Polsce jeszcze nie było! Pampeluna powstała 07.07.07 r. w Krakowie. Skład zespołu Pampeluna tworzy 4 optymistycznych facetów na co dzień chodzących swoimi drogami.

Cechą charakterystyczną zespołu jest 3 wokalistów używających języków latynoskich. W swoim debiutanckim roku zespół brał udział w 8 przeglądach zdobywając łącznie 11 Nagród! Łącznie ma już na swoim koncie kilkadziesiąt koncertów i liczba ta cały czas rośnie.

Za dokonania w debiutanckim roku został nagrodzony przez Prezydenta Miasta Koszalina nagrodą za dokonania w dziedzinie kultury.

W pierwszych latach działalności grupa brała udział w wielu przeglądach oraz festiwalach i często udawało jej się wygrywać! W 2009 roku formacja doszła do ścisłego finału eliminacji Woodstock, by rok później być już wśród laureatów i wystąpić na głównej scenie Festiwalu. W 2011 roku zespół doszedł także do ścisłego finału Antyfestu. Rok później ukazała się debiutancka płyta ” La Curva”. Pampeluna zagrała około 300 koncertów na terenie całego kraju

Udostępnij.