Wczytuję mapę...

Data/Czas
28.08.2015
17:00 - 18:00

Miejsce
Terminal Sztuki Darłówko Zachodnie

Kategorie


Darłowski Ośrodek Kultury im. Leopolda Tyrmanda zaprasza 28 sierpnia w piątek na godzinę 17.00 na otwarcie nowego Muzeum Morskiego w Darłowie.

muzeum-morskie-darlowoTego dnia w Terminalu Sztuki w Darłówku Zachodnim przy ulicy Kotwicznej 12 odbędzie się pierwszy wernisaż kolekcji marynistycznej ze zbiorów kolekcjonera prof. Marka Żukowskiego oraz eksponatów podarowanych przez darłowskich zbieraczy. Ideą Muzeum jest zachęcanie kolekcjonerów i instytucji związanych z gospodarką morską, szkolnictwem morskim, marynarką wojenną i kurortem do przekazywania jako darowizny lub wypożyczania w depozyt kolejnych pamiątek i dzieł sztuki marynistycznej.

Zarządzany od kilku lat przez Darłowski Ośrodek Kultury dawny terminal odpraw pasażerskich w porcie w Darłówku pełnił dotychczas funkcję galerii sztuki współczesnej i prezentował na wielu wystawach liczne dzieła sztuki znakomitych artystów. Obecnie salonem wystawienniczym jest funkcjonalna sala na piętrze nowego Terminala Pasażerskiego sąsiadującego z Terminalem Sztuki.

W ten sposób Darłowo zyskuje na malowniczym nabrzeżu portu w Darłówku bardzo interesujące miejsce publiczne stające się znaczącą atrakcją turystyczną. Pierwsza wystawa podzielona jest na kilkanaście działów, tak aby zaznaczyć morski charakter Darłowa i Darłówka. W planach Muzeum Morskiego są liczne wystawy i wykłady. Organizator -Darłowski Ośrodek Kultury liczy na stałe wzbogacanie kolekcji i uatrakcyjnianie wystawy.

Już dzisiaj Dyrektor Arkadiusz Sip zaprasza do częstego odwiedzania Muzeum, bowiem wystawy będą uzupełniane i zmieniane, nakierowane na turystów i Darłowiaków. Muzeum do końca września czynne będzie codziennie od 10.00 do 18.00 a w weekendy do 19.00. 28, 29 i 30 sierpnia wstęp wolny.

Od 31.08 bilet wstępu będzie kosztował 5 zł, dla dzieci 3 zł. Dyrektor Arkadiusz Sip przewiduje również bilety rodzinne.

Udostępnij.