Wczytuję mapę...

Data/Czas
02.10.2018 - 16.10.2018
10:00 - 11:30

Miejsce
Teatr Rondo

Kategorie


Wystawa fotografii Aliny Częścik.

mat. prasowe

„Część fotografii powstała w Irlandii, część na Pomorzu i Roztoczu. To podróż do mojego wnętrza, wyobrazni i wrażliwości” – zachęca autorka.

Jak byłam mała dziewczynką podziwiałam mojego tatę jak filmował kamerą i fotografował. Miałam kontakt ze sprzętem fotograficznym, bawiąc się udawałam, że potrafię robić zdjęcia.

Powiedziałam rodzicom, że chcę zostać fotografem. Zaoszczędziłam na aparat marki Sony i zrobiłam zdjęcia na wakacjach. Od tamtego momentu zaczęłam fotografować. Nie były to wtedy artystyczne zdjęcia, był to pierwszy raz jak trzymałam tak naprawdę aparat .W drugiej klasie Gimnazjum wzięłam udział w konkursie ,, Witkacy i ja” zdobywając wyróżnienie.

W 3 klasie Gimnazjum tata powiedział mi o odbywających się tam zajęciach fotografii w Słupskim Ośrodku Kultury. Postanowiłam pogłębić swoją wiedzę i tak trafiłam na zajęcia do Pracowni Fotografii Cyfrowej i Analogowej, w której naukę pobieram do dziś. Pani Jadzia opowiedziała mi o fotografii, kompozycji, ustawieniach w aparacie oraz obróbki zdjęć w Adobe Photoshop. Brałam udział w licznych wyjazdach plenerowych, warsztatach. Bardzo dużo mnie nauczyła. Już w tedy wiedziałam co robić w życiu.

Moje zdjęcia były prezentowane na licznych wystawach oraz brały udział w konkursach o zasięgu regionalnym, ogólnopolskim uzyskując nagrody.

Obecnie jestem uczennicą klasy 3 o profilu fototechnik w Zespole Szkół Technicznych w Słupsku. Od strony fotograficznej rozwijam się pod okiem Pana Krzysztofa Tomasika oraz Pana Janusza Wrońskiego.

Udostępnij.