Wczytuję mapę...

Data/Czas
14.03.2015
11:00 - 13:00

Miejsce
Państwowy Teatr Lalki Tęcza

Kategorie


Misie Ptysie - Fot.Jadzia-G-Z..-3W

Misie Ptysie – Fot.Jadzia-G-Z..-3W

„Misie Ptysie” Zbigniewa Poprawskiego to komedia dla najmłodszych oparta na prawdziwie cyrkowych efektach i zabawach dziecięcych. Głównymi bohaterami sztuki są dwa niesforne misie: Ptyś Mały i Ptyś Większy, które biorą udział w licznych przygodach. Misie mają głowy pełne pomysłów i wielką wyobraźnię. W trakcie akcji pojawia się Mistrz Mateo Pampiliano. Spragnione fantastycznych przeżyć misiaki dają się zwieść jego obietnicom o występach i sukcesach. Niestety już wkrótce ujawniają się prawdziwe zamiary Pampiliana, co sprawia, że misie decydują się na ucieczkę. Od tego czasu przygody odbywają się wśród gonitwy, zamieszania i ucieczek, w rytmie szybkich zmian sytuacyjnych oraz dowcipnych pomysłów. Mistrz Mateo Pampiliano przez cały czas drepcze im po piętach, jednak misiom udaje się cało wyjść z największych opresji.

Żywa akcja spektaklu sprawia, że wszyscy – na scenie i na widowni – bawią się znakomicie. Niewątpliwa w tym zasługa reżysera spektaklu – Stanisław Ochmańskiego, który zdaje się patrzeć na świat oczami dziecka i wyczuwać jego marzenia o nieograniczonej swobodzie. Wielką zaletą przedstawienia jest także jego komunikatywność oraz fakt, że widz bierze aktywny udział w toczących się zdarzeniach i ma możliwość utożsamiania się z głównymi bohaterami.

Muzykę ilustracyjną do spektaklu oraz piosenki napisał Bogdan Szczepański, znany w środowisku muzycznym kompozytor, mający na swoim koncie wiele nagród. Jego żywe, skoczne piosenki łatwo zapadają w pamięci dziecięcej widowni.

Spektakl trwa 50 minut bez przerwy i przeznaczony jest dla Widzów od lat 3.

Reżyseria – STANISŁAW OCHMAŃSKI
Asystent reżysera– IZABELA NADOBNA-POLANEK
Scenografia – PRZEMYSŁAW  KARWOWSKI
Muzyka – BOGDAN  SZCZEPAŃSKI
Przygotowanie wokalne-JOLANTA OTWINOWSKA

Inspicjent-MAREK HUCZYK

Obsada:

Miś Ptyś Mały-IZABELA NADOBNA-POLANEK

Miś Ptyś Większy – ILONA ZAREMBA

Sprawozdawca, Dozorczyni, Lalunia-ALICJA GIERŁOWSKA

Profesor Burasi, Piesek, głos z Ziemi – MACIEJ GIERŁOWSKI

Mistrz Mateo Pampiliano –MAREK  HUCZYK

Udostępnij.