Wczytuję mapę...

Data/Czas
06.03.2015
19:00 - 21:00

Miejsce
Filharmonia Sinfonia Baltica

Kategorie


Koncert Marcina Wyrostka i jego kwintetu „Tango Corazon” z orkiestrą słupskiej Filharmonii pod batutą Bohdana Jarmołowicza odbędzie się 6 marca o godz. 19.00 w sali Filharmonii
bilety: 60/50 zł

Zespół Tango Corazon w składzie: Marcin Wyrostek – akordeon, Marcin Jajkiewicz – wokal, Mateusz Adamczyk – skrzypce, Daniel Popiałkiewicz – gitara, Agnieszka Haase-Rendchen – fortepian, Piotr Zaufal – bas, Krzysztof Nowakowski – instrumenty perkusyjne, Orkiestra Polskiej Filharmonii „Sinfonia Baltica” pod dyrekcją Bohdana Jarmołowicza

Marcin_Wyrostek,_2010
Marcina Wyrostka odkryto jako wirtuoza akordeonu, gdy w 2009 roku wygrał drugą edycję programu Mam talent. Charyzmatycznego artystę podziwiały z zapartym tchem miliony telewidzów.

Zapraszamy na koncert z udziałem jego kwintetu – Tango Corazon i orkiestry naszej filharmonii. Na program złożą się argentyńskie tanga, emocjonalne kompozycje Astora Piazzolli i Richarda Galliano w autorskich aranżacjach akordeonisty. Projekt Tango Corazon powstał w wyniku fascynacji muzyką latynoamerykańską. Zabrzmi muzyka zmysłowa i delikatna, a jednocześnie pełna namiętności i czułości, opracowana klasycznie, rockowo, jazzowo, w stylu pop, a nawet etno. Będą także covery. I ciekawostka, stałym członkiem zespołu Wyrostka jest Marcin Jajkiewicz, śpiewający aktor występujący w spektaklu The Sound of Music. Artystom towarzyszy orkiestra Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica pod batutą Bohdana Jarmołowicza.

Marcin Wyrostek – akordeonista (ur. 16.09.1981 r.) – zwycięzca polskiej, drugiej edycji programu Mam Talent. Wykładowca Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Członek Amerykańskiego Stowarzyszenia Akordeonistów.
Pierwszym akordeonistą w rodzinie jak i nauczycielem Marcina był jego Ojciec. Akordeon trafił do jego domu, gdy dziadek zamienił jedną ze swoich krów na instrument. Od tego czasu brzmienie akordeonu zawsze towarzyszyło rodzinnym spotkaniom. Edukację muzyczną kontynuaował w PSM I i II st. w Jeleniej Górze. Spędzał całe noce w garażu ćwicząc na akordeonie. Swoją pasję rozwijał pod kierunkiem prof. Joachima Pichury na Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie obecnie jest wykładowcą.
Jest laureatem ponad 30 konkursów akordeonowych (w kraju i za granicą), w tym Detroit (USA) 2005; Esztergom (Węgry) 2003, Dunajska Streda (Słowacja) 2003, Reinach (Szwajcaria) 2003. Był także stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku akademickim 2004/2005.
Jest założycielem projektów: TANGO CORAZON oraz COLORIAGE. Nagrał trzy autorskie płyty, za które otrzymał m.in potrójną platynę oraz nominację do nagrody Fryderyki 2010 za płytę „Magia del Tango” oraz podwójną platynową płytę za najnowszy krążek „Coloriage” – 2012.
Kocertował na największych, polskich scenach muzycznych m.in. na 50-leciu festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, Festiwalach: Sopot TOPtrendy, Transatlantyk, Warszawa Singera.
Miał okazję koncertować z gwiazdami polskiej sceny muzycznej – Kayah, Maryla Rodowicz, Ryszard Rynkowski, Adam Sztaba, Orkiestra AUKSO. Jednym z najbardziej ekscytujących wyzwań muzycznych był wspólny występ z Bobbym McFerrinem w 2010 roku. Wykonuje muzykę klasyczną, jazzową i ethno-folk. Kluczowym elementem jego tożsamości muzycznej jest improwizacja.

Udostępnij.