Wczytuję mapę...

Data/Czas
20.02.2015
19:00 - 21:00

Miejsce
Gminne Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy

Kategorie


Zapraszamy na PROGRAM KABARETOWY SZYMONA ŁĄTKOWSKIEGO- SAM PRZECIWKO POLSCE

kobylnica-letowskiKabaretowa świeżość! Nowość! Inteligentna forma artystycznego buntu schowana w ramach świetnego komediowego spektaklu! Jeden z najciekawszych i najzabawniejszych programów kabaretowych ostatnich lat. Spojrzenie na naszą rzeczywistość z perspektywy całego społeczeństwa oraz pojedynczej jednostki!

Autor – Szymon Łątkowski o programie mówi w taki sposób: „To kilkanaście skeczy o tym, za co swoją ojczyznę kocham, co mnie przeraża i czego nie mogę zaakceptować.. Kocioł pełen śmiechu, dobrej zabawy, poważnej refleksji i dialogu artysty z odbiorcą!”

ZABAWA! ROZRYWKA! RADOŚĆ
Program Sam przeciwko Polsce zmusza widza do myślenia, po spektaklu pozostawia wiele ciekawych i ważnych refleksji. Ale przede wszystkim jest to olbrzymia porcja zabawy i śmiechu! Szymon wykorzystuję wiele narzędzi, by temperatura spektaklu nie spadła ani na chwilę: mnóstwo barwnych i ciekawych postaci, zaskakujących zwrotów akcji i niespodziewanych rekwizytów. Wrażenie robi także oprawa wizualna i muzyczna! Sam przeciwko Polsce to źródło pozytywnej energii i niepowtarzalna szansa na znakomitą zabawę!

BOHATEROWIE
Kolejność pojawiania się postaci na scenie podkreśla ich kontrast i zwiększa komediowy efekt:
Smutnego Pana Ziemniaka zastępuje nadpobudliwy biznesmen po którym, po scenie snuje się wypalony i znerwicowany nauczyciel. Ciekawą postać goni ciekawsza! Patriotę polskości goni patriota równości. Wrażliwego Pana Heńka ze sceny wypycha zapatrzony w siebie Lekarz.
„Kropkę nad i” stawia Szalony Malarz, będący kwintesencją scenicznej ekstrawagancji młodego komika. Żaden polski artysta kabaretowy nie miał tylu wcieleń w jednym programie!

AUTOR – SZYMON ŁĄTKOWSKI
Młody wiekiem, dojrzały twórczo. Przez kilka lat był czołowym prezenterem poznańskiego radia AFERA. Autorska audycja rozrywkowo – satyryczna MASZYNOWY zyskała uznanie zarówno słuchaczy jak i środowiska dziennikarskiego. Poprzedni program kabaretowy „Sceny na jednego” zdobył ponad 20 nagród na ogólnopolskich konkursach, przeglądach i festiwalach! Program Sam Przeciwko Polsce to jego najnowsze i najciekawsze dzieło. Poza sceną założyciel teatrzyku kukiełkowego „Pan Pacynka” oraz autor bajek dla dzieci z którymi występuje także charytatywnie bo jak sam twierdzi: „Bycie artystą to również wielka odpowiedzialność.” Przez środowisko uznawany za wielką nadzieję polskiej sceny komediowej i kabaretowej!

Szymon Łątkowski to jeden z najciekawszych, najzdolniejszych i najzabawniejszych komików młodego pokolenia. Wyjątkowy, bo jego styl to połączenie monologu kabaretowego, Stand Upu, monodramu oraz komedii. Mimo młodego wieku zdobył kilkanaście nagród na ogólnopolskich przeglądach i festiwalach kabaretowych. Do Gdańska zawita ze swoim nowym programem: „Sam Przeciwko Polsce” w całości poświęconym Polsce i Polakom. Półtoragodzinny spektakl to podróż po różnych częściach naszego społeczeństwa. Tych rzeczywistych i tych absurdalnych.
Sam Przeciwko Polsce to błyskotliwy, inteligentny humor na wysokim poziomie. Najmocniejszą stroną spektaklu jest jednak świetne aktorstwo komediowe.
Szymon błyskawicznie przeistacza się ze smutnego ziemniaka w pełnego energii biznesmena by powrócić na scenę, jako przygarbiony, przytłoczony problemami, znerwicowany nauczyciel. W trakcie trwania spektaklu przez scenę przewija się wiele ciekawych postaci. Największą gwiazdą był Szalony Malarz, któremu niestraszne kreślenie każdego portretu. Ale od kiedy Pan Ziemniak zaczął karierę wokalną to On jest królem sceny. Piosenka Ziemniaka wykonywana do melodii „Trójkąty i kwadraty” Dawida Podsiadło zdobywa serce każdej widowni!

Zapraszamy 20 lutego 2015r. o godz.19.00 do sali teatralnej Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy. Bilety w cenie 9,99zł. do nabycia w kasie GCKiP w Kobylnicy, sekretariat Ip.

Udostępnij.