Wczytuję mapę...

Data/Czas
25.04.2014
22:00 - 23:30

Miejsce
Multikino Słupsk

Kategorie


2014-04_ENEMEF_Mocne kinoENEMEF: Mocne Kino to sensacyjna noc na wysokich obrotach: niebezpieczna, emocjonująca i mroczna. Ta propozycja dla prawdziwych twardzieli, którzy lubią ostrą jazdę, już w piątek, 25 kwietnia, od 22:00 do białego rana.

Szybkie samochody, niepokojący klimat, efektowne sceny walki i porywająca fabuła. Bohaterowie, którzy nie cofną się przed niczym, żeby osiągnąć swój cel. Tej nocy adrenalina będzie rozsadzać żyły!

Oto repertuar: – premierowo BRICK MANSIONS. NAJLEPSZY Z NAJLEPSZYCH, – wciskający w fotel WYŚCIG, – oparty na faktach OCALONY, – fascynujący JACK STRONG.

Godzina rozpoczęcia i zakończenia: Rozpoczęcie o 22:00, przewidywany koniec ok. 06:30 rano

Brick Mansions. Najlepszy z najlepszych (PREMIEROWO)

Brick Mansions, Francja, Kanada 2014, 89′
reżyseria: Camille Delamarre
scenariusz: Luc Besson, Bibi Naceri
obsada: Paul Walker, David Belle, RZA
muzyka: Christophe Collette

Brawurowe kino sensacyjne z nieoczekiwanymi zwrotami akcji, zaskakującą fabułą i niesamowitymi scenami walki. Tajny agent policji Damien ma 24 godziny, by odszukać skradziony pocisk z głowicą nuklearną i powstrzymać katastrofę. Wszelkie tropy prowadzą do handlarza narkotyków, rezydującego w odciętym od świata getcie, zwanym Brick Mansions.  W niebezpiecznej misji, na terenie rządzonym przez gangi, agent zyskuje nieoczekiwanego sprzymierzeńca. Lino jest mistrzem walk ulicznych i parkouru, który zna getto od podszewki i ma prywatne porachunki z bossem przestępczego podziemia. „Brick Mansions. Najlepszy z najlepszych” to ostatni ukończony film Paula Walkera, gwiazdy „Szybkich i wściekłych”, który zginął tragicznie w 2013 roku.

Wyścig

Rush, USA, Niemcy 2013, 123′
reżyseria: Ron Howard
scenariusz: Peter Morgan
obsada: Chris Hemsworth, Daniel Bruhl, Olivia Wilde
muzyka: Hans Zimmer

Brawurowa, prawdziwa historia kierowców Formuły 1 Nikiego Laudy i Jamesa Hunta w reżyserii zdobywcy Oscara Rona Howarda, ze scenariuszem nominowanego do Oscara Petera Morgana. Nie było kobiety, która by im się oparła. Żyli na wysokich obrotach, napędzani adrenaliną. Prawdziwa historia Nikiego Laudy i Jamesa Hunta. Film skupia się na wydarzeniach z 1976 roku, kiedy obaj kierowcy, w sławy i tytułu mistrza, odważyli się zaryzykować wszystko, nawet życie. Przekonani, że śmierć zdarza się innym, przekroczyli wszystkie granice.  Znakomicie zmontowane sceny wyścigów, pędzące bolidy, trasa widziana z perspektywy kierowców, reakcje kibiców, sprawia, że poziom adrenaliny ciągle rośnie. Ten film wciągnie nawet tych, którzy nigdy nie słyszeli o Formule 1.

Ocalony

Lone Survivor, USA 2013, 121′
reżyseria: Peter Berg
scenariusz: Peter Berg
obsada: Mark Wahlberg, Taylor Kitsch, Ben Foster, Eric Bana
muzyka: Steve Jablonsky, Explosions in the Sky

„Ocalony” to opowieść o braterstwie i odwadze, zrealizowana z wielkich rozmachem, oparta na bestsellerowej książce Marcusa Luttrella jedynego komandosa, który przeżył operację „Czerwone Skrzydła”.  Czterech komandosów Navy SEALs miało zneutralizować jednego z przywódców Al-Kaidy, lecz ostatecznie wpadli w pułapkę zastawioną na nich w afgańskich górach. Osaczeni przez talibskich bojowników zostali odcięci od jakiejkolwiek pomocy. Zmuszeni do zmierzenia się z trudnymi dylematami moralnymi, stawiając swe życie na szali, czterech zahartowanych w boju mężczyzn odnalazło siłę i odwagę, by walczyć do samego końca.  Mocny i poruszający film o prawdziwym obliczu wojny, oparty na faktach.

Jack Strong

Jack Strong, Polska 2014, 120′
scenariusz: Władysław Pasikowski
reżyseria: Wladysław Pasikowski
obsada: Marcin Dorociński, Patrick Wilson, Maja Ostaszewska
muzyka: Jan Duszyński

Scenariusz powstał przy współpracy z agentami CIA, a film nakręcono w trzech językach: polskim, angielskim i rosyjskim.  „Jack Strong” opowiada jedną z najbardziej fascynujących historii szpiegowskich świata. Pułkownik Ryszard Kukliński, funkcjonując w samym środku systemu sowieckiego, w obliczu zagrożenia III wojną światową, nawiązuje współpracę z CIA. Odtąd życie jego i jego rodziny jest zagrożone, a jeden nieostrożny ruch może doprowadzić do tragedii.  Władysław Pasikowski kolejny raz udowadnia, że w polskim kinie nie ma sobie równych jeśli chodzi o kino sensacyjne.

Udostępnij.