Wczytuję mapę...

Data/Czas
06.10.2018
20:00

Miejsce
Motor Rock Pub

Kategorie


Zapraszamy na koncert z okazji premiery drugiego albumu zespołu EARTHFALL! Specjalni goście tego wieczoru to niemiecki ENDLESS SCREAM oraz DEPRAVITY ze Szczecina.

Wstęp: 15 zł

ENDLESS SCREAM założony w 2012 przez Kevin Engel (gitarzysta) i Lukas Bausenwein (wokalista) w środkowofrankońskiej winem płynącej miejscowości Bullenheim. Początkowa nazwa zespołu brzmiała „Carnivorous Houswife“ ale po dłuższym zastanowieniu zostało ENDLESS SCREAM. Inspiracja pochodzi od szeroko pojętej miłośći do metalu, melodyjnego death z nutą metal core. W kwietniu własnym nakładem został wydany debiutancki album pod tytułem „Absolution“
Skład:
Kevin Engel (gitara)
Lukas Bausenwein (wokal)
Andre Hofbauer (gitara)
Erik Pissors( perkusja)
Igor Ingwar Mieczkowski (gitara basowa)

DEPRAVITY – Początki zespołu sięgają roku 2016, choć pierwotna praca nad utworami miała miejsce wcześniej. Założycielem zespołu jest Przemysław „Exile” Bachaj, były muzyk zespołów takich jak Sphere, Perverse, Dished, a także muzyk sesyjny amerykańskiego zespołu Bloodsoaked.

Depravity rozpoczęło funkcjonowanie jako projekt studyjny, udostępniając pod koniec roku 2016 EPkę o nazwie „New World Order” zawierającą 3 utwory. Ślady zostały zarejestrowane w całości przez Exile’a oraz zmixowane w BurningTones Studio. Gościnnie udział wzięli Marcin Budaj (Rockasta) oraz Mikołaj „Rlyeh” Naklicki (T.S.M.E.D). Materiał został dobrze przyjęty przez krytyków (m.in Metal Hammer) oraz doczekał się premiery międzynarodowej za pośrednictwem portalu No Clean Singing. Materiał jest dostępny na wiodących platformach muzycznych (m. in Spotify, Bandcamp, iTunes, Google Play).
Klimat EPki to death metal z domieszką black metalu, jednak z czasem zespół zaczął odbijać w stronę dysonansowych zagrywek idąc śladem zespołów takich jak Ulcerate czy Gorguts.

Z czasem został skompletowany lineup. Obecny skład Depravity to:
-Exile – gitara/wokal
-Kr Arth – gitara
-BartH – perkusja

Wielka praca trwa, zespół aktualnie jest w trakcie pisania materiału na debiutancką płytę, a także przygotowuje się do koncertów.

Exile jest endorserem marki P. Kamecki Guitars.

FFO: Ulcerate, Gorguts, Ad Nauseam, Behemoth.

Udostępnij.