Wczytuję mapę...

Data/Czas
06.10.2018
10:00 - 11:15

Miejsce
Państwowy Teatr Lalki Tęcza

Kategorie


„Daszeńka, czyli żywot szczeniaka” to pełne ciepłego humoru opowiadanie o perypetiach dorastającego szczeniaka. Czy tylko szczeniaka? No właśnie… przecież ciepło, czułość, miłość macierzyńska potrzebne są wszystkim.

Karel Čapek (1890-1938) to wybitny czeski pisarz okresu międzywojennego. Dramaturg, prozaik, eseista i dziennikarz. Znany na całym świecie jako autor słowa „robot”, które po raz pierwszy pojawiło się w jego dramacie R.U.R. W roku 1933 Karel Čapek „dla dzieci napisał, zilustrował, sfotografował i na własnej skórze doświadczył” opowiadanie Daszeńka, czyli żywot szczeniaka.

Spektakl Daszeńka, czyli żywot szczeniaka podchodzi do prozy Čapka z należytym szacunkiem. Przeróbki tekstu czy skróty zastosowano na tyle, na ile było to konieczne, by przedstawienie dla dzieci miało należyte tempo i dramaturgię.

Wiek: 3+

mat. prasowe

Mamy więc doskonały i zabawny tekst literacki, a całe zaplecze środków scenicznych, jak lalki muzyka, kostium i scenografia, i w końcu gra aktorów, podkreślają jego niezwykła wartość.

Jak prawie każdy spektakl dla dzieci, „Daszeńka” nie tylko bawi, ale także uczy. Dowiemy się czym jest instynkt, co jest potrzebne szczeniakowi (i nie tylko) aby zdrowo rósł oraz przekonamy się jak odpowiedzialnym zajęciem jest opieka nad pieskiem. Jest to spektakl dla widzów w wieku od lat pięciu do stu… zwłaszcza dla tych, którzy kochają psy.

Na podstawie książki Karela Čapka, pod tym samym tytułem.

Spektakl powstał przy współpracy z Kłodzkim Centrum Kultury i Rekreacji.

Adaptacja i reżyseria – Michał Tramer
Scenografia – Michał Tramer
Projekty lalek – Elżbieta Żelezik
Muzyka – Leszek Nowotarski
Obsada;
Izabela Nadobna-Polanek
Anna Rau

Udostępnij.