Wczytuję mapę...

Data/Czas
13.09.2014
19:00 - 21:00

Miejsce
Teatr Rondo

Kategorie


W sobotę 13 września 2014 o godz. 19:00 zapraszamy do Teatru Rondo na premierę najnowszego, autorskiego monodramu Magdaleny Płanety „Ćma”, opowiadającego niezwykła i nieznaną historię Marilyn Monroe.

cma_plakat„Ćma – Marylin Monroe jakiej nie znacie”

Monodram Magdaleny Płanety ukazuje zaciemnioną stronę życia legendy Hollywood – Marilyn Monroe. Obala świetlisty mit odzierając nas w ten sposób ze złudzeń na temat życia w świetle jupiterów. Monodram w pełni autorski: scenariusz, reżyseria oraz wykonanie Magda Płaneta.

Bilety: 20 zł normalny, 15 zł ulgowy.
(rezerwacje pod numerem telefonu: (59) 842-63-49)

Magdalena Planeta – absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, którą ukończyła z wyróżnieniem w 2004 roku. Od tegoż samego roku aktorka Teatru Polskiego w Poznaniu . Twórczyni Teatru Planeta M. Reżyserka, aktorka, dramatopisarka, pedagog.

Jej aktywność artystyczna sięga korzeniami przedsięwzięć z ducha teatrów offowych. Od 1997 roku nieprzerwanie współpracuje, jako aktorka, reżyser i instruktor teatralny, z Ośrodkiem i Teatrem „Stacja Szamocin” mieszczącym się na opuszczonym dworcu kolejowym w Szamocinie. Gra tam nie tylko wspólnie tworzone spektakle, ale przede wszystkim od 1997 roku prowadzi warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży, a także dla osób dorosłych.

W 2007 roku założyła grupę teatralną Teatr Na Fundamentach, dla której, niecały rok później, znalazła siedzibę na nieczynnej stacji PKP Kórnik w Szczodrzykowie (zaledwie 19 km od Poznania). 23 października 2011 roku Teatr Na Fundamentach zmienił nazwę na Teatr Planeta M. Nieprzerwanie rozszerzając swe umiejętności, w latach 2006-2009 pracowała na rzecz osób niepełnosprawnych metodą teatroterapii w projekcie „Teatracje”,  szukając dróg komunikacji z aktorem niepełnosprawnym intelektualnie. Prace tę wykonywała z ogromnym powodzeniem.

W styczniu 2010 roku „za piękne sceniczne dojrzewanie” otrzymała Medal Młodej Sztuki w dziedzinie teatru przyznawany przez „Głos Wielkopolski”. Od marca 2013 roku współpracuje z O.T. Rondo w Słupsku.

Udostępnij.