Wczytuję mapę...

Data/Czas
12.09.2014
19:00 - 21:00

Miejsce
Teatr Rondo

Kategorie


W piątek 12 września 2014 r. o godz. 19:00 na scenie Teatru Rondo zobaczymy Hannę Podskarbi i Aleksandrę Stoltz, które zaprezentują premierowe przedstawienie „Bagno”. Spektakl, wyreżyserowany przez Katarzynę Sygitowicz-Sierosławską powstał na kanwie książki „My, dzieci z dworca ZOO”.

bagno_plakat_premieraBilety: 10 zł normalny, 5 zł ulgowy.

Przedstawienie powstało na motywach relacji Christiane F.  nastolatki, której pojedynczy los stał się przykładem tragizmu „straconego pokolenia”. Młodzieży pochłoniętej przez narkotykową „epidemię”, która w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku, przelała się przez zachodnią Europę.

Spektakl nie jest jednak odtworzeniem losów Christine. To uwspółcześniona, osadzona w naszych realiach, tragedia bohaterek, których młodzieńcze eksperymenty z narkotykami skończyły się ugrzęźnięciem w nałogu. Tytułowe bagno znakomicie oddaje charakter rzeczywistości, w której rozgrywa się dramat. Pozornie stabilne, ugruntowane życie, przez narkotyki zmienia się w pułapkę. Bohaterki, pozbawione pomocy z zewnątrz, zbyt późno zdają sobie sprawę, że dają się wciągnąć i pochłonąć przez nałóg.

Tragizm, przygnębiający fatalizm, jakim ogarnięte jest przedstawienie przeraża. Nie znajdziemy tutaj pozytywnego zakończenia, znajdziemy za to bardzo bolesną i mocną przestrogę.

Organizatorami wydarzenia są Towarzystwo Kultury Teatralnej Oddział Okręgowy w Słupsku oraz Słupski Ośrodek Kultury.

Zadanie publiczne realizowane w ramach ogólnopolskiej akcji „Narkotyki? To mnie nie kręci!” współfinansowane ze środków Miasta Słupsk

Udostępnij.