Wczytuję mapę...

Data/Czas
12.10.2018
20:00

Miejsce
Antrakt Kawiarnia Artystyczna

Kategorie


Koncert składa się z dwóch części – każda trwa ok. 1 godziny. W pierwszej części Ondra Smeykal gra solo wykorzystując tylko naturalne brzmienie instrumentu didgeridoo (idaki) jednocześnie pokazując jego niesamowite możliwości jak i swoją wirtuozerię.

W części drugiej do Ondra dołączy Dominik Muszyński, z którym to zaczną nową opowieść tym razem wzbogaconą o liczne instrumenty perkusyjne, a i brzmienie didgeridoo zostanie nieco zmienione.

Dominik Muszyński zaprasza:

„Jestem muzykiem – specjalizuję się w grze na instrumentach perkusyjnych. Od 1990 roku zajmuję się promocją kultury etnicznej szeroko pojętej. Jako muzyk miałem to wielkie szczęście być po raz pierwszy zaproszony w 1996 roku do Czech by zagrać kilka koncertów w Bohuminie, Ostravie, i na południu w Dacicach i Slawonicach. Od tamtego czasu mogę śmiało mówić że jestem Czechofilem :)

Zagrałem ponad 100 koncertów u południowych sąsiadów poznając również znakomitych Czeskich artystów których od 20 lat promuję w Polsce. Sprowadzałem do kraju nad Wisłą takich artystów i zespoły : Pavel Fajt, Autopilote, Ondra Smeykal, Neuniknesz, Sultan Suliman. W drugą stronę czyli z Polski do Czech organizowałem trasy i grałem z takimi projektami jak: WaDaDa, Damian Syjon Fam, Habakuk, Brygada Kryzys ( Robert Brylewski), Czerwie, T.H.Culture.

W tym roku organizuję już 12 trasę koncertową światowej sławy artyście, mojemu przyjacielowi Ondrejowi Smeykalowi (www.smeykal.com). Od 2004 roku kiedy to zaprosiłem Ondre po raz pierwszy po dziś dzień zagraliśmy ponad 100 koncertów w całej Polsce.”

ONDŘEJ SMEYKAL – czeski zawodowy gracz na didgeridoo
Wyjątkową i swoistą ekspresją odkrywa nowe obszary gry na didgeridoo, a zmieniając możliwości brzmieniowe instrumentu nadaje mu swój swoisty charakter, jest to wielkie wyzwanie dla współczesnych wykonawców. Ondrej stworzył własną kategorię. Pokazuje nam potencjał twórczy tego narzędzia. Maksymalne wykorzystanie oddechu, pracy przepony, zespołów mięśniowych mimicznych i artykulacyjnych wraz z ogromnym rytmicznym potencjałem didgeridoo sprawia, że ​​Ondřej brzmi jak mała orkiestra. Szczególny urok występów Smeykala na żywo w kilku audycjach daje silne wrażenie obecności większej liczby muzyków.


Rezerwacji prosimy dokonywać pod nr tel. 577 074 174, poprzez stronę fb, lub bezpośrednio na barze w Kawiarni Artystycznej ANTRAKT przy ul. Kilińskiego 11

Bilety: 30 zł

Udostępnij.