Wczytuję mapę...

Data/Czas
06.09.2014 - 12.09.2014
Cały Dzień

Miejsce
Filharmonia Sinfonia Baltica

Kategorie


festiwal_pianistyki_polskiej_w_slupsku-2608248. Festiwal Pianistyki Polskiej w Słupsku 2014.

6 IX – sobota  SALA FILHARMONII i TEATRU godz. 19:00

INAUGURACJA FESTIWALU – KONCERT SYMFONICZNY

MAREK BRACHA – fortepian – Fryderyk Chopin: II Koncert fortepianowy f-moll op. 21
MARIOLA CIENIAWA-PUCHAŁA – fortepian – Sergiej Rachmaninow: II Koncert fortepianowy c-moll op. 18
BOHDAN JARMOŁOWICZ – dyrygent
Orkiestra Polskiej Filharmonii „Sinfonia Baltica” w Słupsku

7 IX – niedziela SALA FILHARMONII i TEATRU godz. 19:00

KONCERT KAMERALNY

BARTOSZ BEDNARCZYK – fortepian
JAKUB JAKOWICZ – skrzypce
KATARZYNA BUDNIK-GAŁĄZKA – altówka
MARCIN ZDUNIK – wiolonczela

Gustaw Mahler: Kwartet fortepianowy a-moll
Andrzej Panufnik: Trio fortepianowe

*     *     *

Johannes Brahms: I Kwartet fortepianowy g-moll op. 25

8 IX – poniedziałek

ZAMEK KSIĄŻĄT POMORSKICH godz. 16:00

ESTRADA MŁODYCH

JUSTYNA KREFT (Bydgoszcz)

Fryderyk Chopin: Nokturn Es-dur op. 55 nr 2
Claude Debussy: Preludia – I zeszyt
– nr 1 Danseuses de Delphes (Tancerki delfickie)
– nr 3 Le vent dans la plaine (Wiatr na równinie)
– nr 5 Les collines d’Anacapri (Wzgórza Anacapri)
– nr 7 Ce qu’a vu le vent d’ouest (Co powiedział wiatr zachodni)

Andrzej Panufnik: Pentasonata

*     *     *

MICHAŁ MOSSAKOWSKI (Gdańsk)
Ludwig van Beethoven: 31. Sonata fortepianowa As- dur op. 110
Fryderyk Chopin: IV Ballada f-moll op. 52
Karol Szymanowski: Serenada Don Juana, nr 3 z cyklu „Maski” op . 34

SALA FILHARMONII i TEATRU godz. 19:00

KONCERT JAZZOWY

LESZEK MOŻDZER – fortepian

9 IX – wtorek

ZAMEK KSIĄŻAT POMORSKICH godz. 16:00

ESTRADA MŁODYCH

ARKADIUSZ FARKOWSKI (Gdańsk)

Sergiej Rachmaninow: Wariacje na temat Corellego op. 42
Robert Schumann: II Sonata fortepianowa g-moll op. 22

*     *     *

ELIGIUSZ SKOCZYLAS (Kraków)

Felix Mendelssohn-Bartholdy: Variations serieuses op. 54
Fryderyk Chopin: Nokturn fis-moll op. 48 nr 2
Sergiej Prokofiew : VII Sonata fortepianowa B-dur op. 83

SALA FILHARMONII i TEATRU godz. 19:00

RECITAL FORTEPIANOWY

RAFAŁ ŁUSZCZEWSKI

Fryderyk Chopin
– 3 Walce op. 34: As-dur, a-moll, F-dur
– Polonez A-dur op. 40 nr 1
Ferenc Liszt / Robert Schumann: Pieśni
– Fruelingsnacht
– Widmung
Ferenc Liszt: Funérailles

*     *     *

Isaak Albéniz:
– Córdoba
– Sevilla
George Gershwin: Błękitna rapsodia

10 IX – środa

ZAMEK KSIĄŻĄT POMORSKICH godz. 16:00

ESTRADA MŁODYCH

ŁUKASZ BYRDY (Poznań)
Karol Szymanowski: Serenada Don Juana, nr 3 z cyklu „Maski” op. 34
Fryderyk Chopin: Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22
Claude Debussy: 2 Preludia
– Minstrels / Minstrele (I zeszyt I nr 12)
– Feux d’artifice / Sztuczne ognie (II zeszyt nr 12)
Ferenc Liszt: XII Rapsodia węgierska cis-moll S. 244/12

ŁUKASZ CHRZĘSZCZYK (Warszawa)

Ferenc Liszt: Sonata h-moll S. 178

SALA FILHARMONII i TEATRU godz. 19:00

KONCERT SYMFONICZNY

50-lecie Słupskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego
Camille Saint-Saëns: Wielka fantazja zoologiczna „Karnawał zwierząt” na 2 fortepiany i orkiestrę

* * *

Poetic Jazz symfonicznie

Lech Wieleba / oprac. Bohdan Jarmołowicz i Jerry Gates: 10 Utworów na orkiestrę symfoniczną i kwartet jazzowy
ANDRZEJ TATARSKI – fortepian (1)
MACIEJ PABICH – fortepian (1)

* * *

POETIC JAZZ w składzie (2):
CLAAS UEBERSCHÄR – trąbka
ENNO DUGNUS – fortepian
LECH WIELEBA – kontrabas
PAWEŁ WIELEBA – perkusja

BOHDAN JARMOŁOWICZ – dyrygent (1, 2)
JERRY GATES – dyrygent (2)
Orkiestra Polskiej Filharmonii „Sinfonia Baltica” w Słupsku

11 IX – czwartek

SALA FILHARMONII i TEATRU godz. 19:00

RECITAL FORTEPIANOWY

BOGDAN CZAPIEWSKI

Fryderyk Chopin:
– 2 Nokturny: Des-dur op. 27 nr 2, c-moll op. 48 nr 1
– IV Ballada f-moll op. 52
Juliusz Zarębski: Róże i ciernie op. 13 (160. rocznica urodzin Juliusza Zarębskiego)

*     *     *

Sergiej Rachmaninow: I Sonata fortepianowa d-moll op. 28

12 IX – piątek SALA FILHARMONII i TEATRU godz. 19:00

ZAKOŃCZENIE FESTIWALU

LAUREACI ESTRADY MŁODYCH’2014 – Występy solowe laureatów

*     *     *

FINAŁOWY KONCERT SYMFONICZNY

GRZEGORZ NIEMCZUK – fortepian
Piotr Czajkowski: I Koncert fortepianowy b-moll op. 23

BOHDAN JARMOŁOWICZ – dyrygent

Orkiestra Polskiej Filharmonii „Sinfonia Baltica” w Słupsku

Udostępnij.