Wczytuję mapę...

Data/Czas
16.03.2015
19:00 - 21:00

Miejsce
Kino Rejs w EMCEK

Kategorie


Kino REJS w Młodzieżowym Centrum Kultury w Słupsku oraz Gutek Film serdecznie zapraszają w dniu 16 marca (poniedziałek) na spotkanie z Prezydentem Miasta Słupska, panem Robertem Biedroniem. Okazją do rozmowy z Prezydentem będzie projekcja filmu „Dumni i wściekli”.

 

Film opowiada poruszającą i prawdziwą historię, która rozpoczyna się, gdy w 1984 Krajowy Związek Górniczy w Wielkiej Brytanii ogłasza strajk generalny w proteście przeciwko planom zamknięcia wielu kopalni w całym kraju. Pośród wielu grup społecznych, które wyrażały solidarność z protestującymi górnikami, byli też homoseksualni aktywiści z Londynu. Zbierali oni fundusze, by pomóc strajkującym, w ich bowiem mniemaniu geje i górnicy mieli tego samego wroga: bezwzględny rząd Margaret Thatcher oraz policję.

Dumni-i-wsciekli-B1-e1423131605506Pojawił się jednak pewien problem: górniczy związek nie chciał przyjąć od nich uzbieranych pieniędzy. Trzeba było osobistego spotkania, otwartości umysłów i serc obu stron, bolesnego przełamywania stereotypów i uprzedzeń, by w małym walijskim miasteczku możliwa stała niezwykła historia przyjaźni i solidarności. Film „Dumni i wściekli”, oparty na prawdziwych wydarzeniach, to opowieść o zderzeniu i porozumieniu dwóch zupełnie odmiennych społeczności, które wobec prześladowań i opresji łączą siły przeciwko wspólnemu wrogowi ponad społecznymi uprzedzeniami.

Po filmie spotkanie z Prezydentem Miasta Słupska, panem Robertem Biedroniem, poprowadzi Marek Rogala, dziennikarz radiowy. Początek seansu o godz. 19:00.

 

Udostępnij.