Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk wziął udział w podpisaniu umowy na projekt i budowę drogi ekspresowej S6 między Bobrownikami a Skórowem. To piąta umowa na realizację trasy S6 w województwie pomorskim zawarta przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w tym roku.

Umowa podpisana 29 czerwca 2021 r.  przewiduje sporządzenie projektu oraz budowę dwujezdniowej drogi ekspresowej S6 o długości ok. 13 kilometrów, od węzła Bobrowniki do węzła Skórowo. W ramach zadania powstaną węzły Rzechcino i Skórowo oraz infrastruktura towarzysząca. Wykonawcą prac będzie konsorcjum firm Aldesa Construcciones Polska i Aldesa Construcciones. Wartość kontraktu to ponad 283 mln zł.

 – Odcinek Bobrowniki – Skórowo realizowany jest po decyzji rządu o przeznaczeniu dodatkowych środków na budowę całej drogi ekspresowej S6. Ta arteria komunikacyjna połączy największe miasta Polski Północnej: Szczecin, Koszalin, Słupsk i Trójmiasto, co otworzy nowe perspektywy dla rozwoju Pomorza. Skorzystają z niej wszyscy podróżujący po polskim wybrzeżu  – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Łącznie w przetargach są jeszcze trzy odcinki tej trasy między obwodnicą Słupska a Bożympolem Wielkim.

 W województwie pomorskim budowane są trzy odcinki S6 między Bożympolem Wielkim a Gdynią o łącznej długości ok. 41 km. W tym roku podpisane zostały umowy na cztery fragmenty trasy: dwie na Obwodnicę Metropolii Trójmiejskiej (OMT), na budowę drugiej jezdni istniejącej obwodnicy Słupska oraz odcinek Skórowo – Leśnice. Wraz z obwodnicą Żukowa, powstającą w ramach budowy OMT, w realizacji jest 72,8 km nowych dróg ekspresowych.

Udostępnij.