Czarni wygrali z Górnikiem piąty mecz finałowy w I lidze koszykówki 83:59. Od nowego sezonu zagrają w ekstraklasie koszykówki.

Kwarty: (22:17, 13:22, 22:11, 26:9)

Od pierwszych sekund meczu wiadomo było, że Górnik nie pozwoli Czarnym na łatwe zwycięstwo. Pierwsze dwie kwarty były niezwykle zacięte i wyrównane. Do szatni to Górnik schodził z przewagą 39:35.

Trzecia kwarta pokazała, że słupszczanie nie wystraszyli się przeciwnika, odrobili straty w pięknym stylu i przed ostatnią częścią meczu mieli już siedem punktów przewagi.  Czwarta kwarta to kompletna dominacja Czarnych nad przeciwnikiem, który jakby pogodził się z porażką. Czarni po trzyletniej przerwie wracają do koszykarskiej ekstraklasy!

Mecz, ze względów sanitarnych, odbywał się przy niemal pustych trybunach. Kibice mogli oglądać finał I ligi na telebimie znajdującym się obok hali Gryfia. Ich doping był jednak słyszalny na parkiecie.

Czarni: Musiał 20, Kulikowski 14, Słupiński 14, Pabian 11, Śmigielski 11, Kurpisz 4, Kordalski 6, Pieloch 3,
Górnik: Wróbel 4, Bojanowski 5, Malesa 6, Kopreski 6, Jakóbczyk 7, Cechniak 9, Zywert 11, Ochońko 11