Już wkrótce spacerując bulwarami nad Słupią, będzie można przedostać się z jednego brzegu rzeki na drugi jedną z trzech nowych kładek. Same bulwary też przechodzą gruntowny lifting.

 

Fot; Julka Najmrocka/drzewniak

 

Prace budowlane nad Słupią z każdym dniem są coraz bardziej zaawansowane. Ok. 60 proc. robót zostało już wykonanych. Nad rzeką już przerzucono konstrukcje trzech nowych kładek.
Szkielet pierwszej, najmniejszej z nich, został ustawiony w ubiegłym roku. Przeprawa poprowadzi na Wyspę Młyńską do Spichlerza Richtera. Druga kładka, której konstrukcja też już jest widoczna, połączy brzegi rzeki tak, by z Baszty Czarownic można było szybko dostać się do Białego Spichlerza. Natomiast kilka tygodni temu rozpoczął się montaż trzeciej i największej kładki nad Słupią. Zlokalizowana jest w pobliżu Miejskiej Biblioteki Publicznej i łączy ją z Młodzieżowym Domem Kultury. Elementy konstrukcji przyjechały w częściach i zostały poskładane na miejscu. Możliwe, że nowymi mostami będzie można przejść już w wakacje.
Wkrótce rozpocznie się także remont pomostu za biblioteką oraz placyku przed Białym Spichlerzem – mówi Monika Rapacewicz, rzecznik prasowy słupskiego ratusza. – Z kolei przy ul. Szarych Szeregów, wzdłuż rzeki dostawiane będzie nowe oświetlenie oraz posadzone zostaną nowe rośliny. Dodatkowo inwestycja obejmuje odtworzenie ul. Krętej, znanej z dawnych map grodu nad Słupią. Cała inwestycja zakończy się w 1 kwartale przyszłego roku. Koszt inwestycji to ok.100 mln zł.
Zuzanna Rozental, Izabella Barcikowska/drzewnak

 

 

Udostępnij.