673 mundurowych zostanie zaszczepionych przeciwko COVID-19 w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku. Ich szczepienia zaczęły się w poniedziałek.

W całej Polsce rozpoczęły się szczepienia osób pełniących służbę w mundurze. Do słupskiego szpitala na iniekcje zgłosiło się 673 funkcjonariuszy ze Słupska i regionu. W tej grupie są policjanci, strażacy, przedstawiciele straży granicznej, urzędu celno-skarbowego, straży miejskiej, strażnicy gminni, funkcjonariusze Szkoły Policji i Służby Ochrony Kolei.

– Przez pierwsze dwa dni zaszczepiliśmy pierwszą dawką szczepionki przeciw wirusowi SARS-CoV-2 150 mundurowych – mówi Andrzej Sapiński, prezes Zarządu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Janusza Korczaka w Słupsku. – Trzeba przyznać, że obok seniorów to najbardziej obowiązkowa grupa. Przychodzą na szczepienia na czas, zachowają dystans, są bardzo zorganizowani. Należy pamiętać, że poza służbami mundurowymi wykonujemy szczepienia populacyjne – 70+ i 60+ oraz szczepienia osób przewlekle chorych z grupy 1B.
Szczepienia służb mundurowych potrwają do połowy kwietnia. Każdego tygodnia w słupskim szpitalu będzie szczepionych około 200 mundurowych.

Udostępnij.