Zazwyczaj są w kształcie serca i można do nich wrzucać plastikowe nakrętki od butelek – mowa o koszach, które wspierają fundacje dla osób potrzebujących. Ustka postawiła jednak na oryginalność i ustawiła kosze dobroczynne w formie ryb.

Ustawienie pojemników w mieście to pomysł radnej Leny Iwan – Kucia, przewodniczącej Komisji Polityki Społecznej Rady Miasta Ustka. Komisja poparła wniosek jednogłośnie. Wniosek dotyczył trzech pojemników, ale ostatecznie zdecydowano zakupie pięciu. Jak na nadmorskie miasteczko przystało mają kształt ryby.

Zadanie to wykonywał Zarząd Infrastruktury Miejskiej, który włożył wiele wysiłku, aby znaleźć te pojemniki w odpowiednim kształcie. Chcieliśmy nawiązać do morskiego charakteru naszego miasta i jakoś się wyróżnić. Stąd rybki – mówi Eliza Mordal, rzecznik Urzędu Miasta w Ustce

Pojemniki ustawiono przy Szkole Podstawowej nr 1, przy ul. Darłowskiej, Szkole Podstawowej nr 2, przy ul. Jagiellońskiej, Szkole Podstawowej nr 3, przy ul. Wróblewskiego, na terenie Ośrodka Sportu i Rozwoju przy ul. Grunwaldzkiej a także na Placu Wolności.
Wrzucając nakrętki do tych pojemników po prostu pomagamy Fundacjom niosącym pomoc potrzebującym. Nakrętki sprzedawane są w skupach, a uzyskane w ten sposób pieniądze trafiają do potrzebujących.

Udostępnij.