Kara do 5 lat więzienia grozi 60-latkowi z Dębnicy Kaszubskiej. Mężczyzna znęcał się, a potem zastrzelił z wiatrówki kota. Wszystko nagrały kamery monitoringu, a sprawcę pomogli zatrzymać mieszkańcy. 

W minioną sobotę po południu policjanci z Dębnicy Kaszubskiej otrzymali zgłoszenie o postrzelonym kocie znalezionym na terenie jednej z posesji w gminie. Mundurowi dotarli do zdjęcia z monitoringu, na którym uchwycony był moment oddawania strzału z wiatrówki. Dzięki dobrej współpracy z mieszkańcami dzielnicowy szybko ustalił, kim jest osoba ze zdjęcia i gdzie może przebywać. Policjanci pojechali tam i zatrzymali 60-latka podejrzewanego o zabicie kota oraz zabezpieczyli wiatrówkę, z której prawdopodobnie padł strzał.

Postrzelony kot został przekazany pod opiekę fundacji zajmującej się pomocą zwierzętom i szybko trafił na stół operacyjny. Niestety okazało się, że konieczne było jego uśpienie

Wczoraj mężczyzna został doprowadzony do policyjnego aresztu. Dzisiaj usłyszy zarzuty i zostanie doprowadzony do prokuratury. Przestępstwo znęcania się nad zwierzętami zagrożone jest karą do 2 lat więzienia, a za znęcanie ze szczególnym okrucieństwem grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij.