Zatrzymane dwie osoby, zabezpieczone dopalacze, narkotyki, broń palna i amunicja – to wynik pracy policjantów z wydziału kryminalnego słupskiej komendy. Funkcjonariusze zatrzymali 21-latka i jego 20-letnią partnerkę.

Na trop młodych przestępców funkcjonariusze wpadli dzięki tak zwanej pracy operacyjnej. Mężczyzna podejrzewany był też o nielegalne posiadanie broni palnej i amunicji. Podejrzenia policjantów potwierdziło przeszukanie, w którego trakcie znaleźli w mieszkaniu ponad 130 gramów dopalaczy, marihuanę, wagę elektroniczną, telefony, broń palną z amunicją. Substancje psychoaktywne przechowywane były w małych strunowych woreczkach foliowych ukrywanych w pudełkach. Prawdopodobnie partnerzy zajmowali się dystrybucją dopalaczy i narkotyków.

Oboje zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości nowych substancji psychoaktywnych i ich rozprowadzania. 21-latek dodatkowo usłyszał zarzuty posiadania broni palnej i amunicji bez wymaganego zezwolenia. Dzisiaj sąd zastosował areszt na okres 2 miesięcy. Grozi im kara do 10-lat więzienia

Udostępnij.