Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizowany w gminie Potęgowo przyniósł kolejny rekord zbiórki – zebrano 77.350,00 zł! W sumie przez kilkanaście ostatnich lat, mieszkańcy przekazali dla fundacji niemal pół miliona złotych.

Finałowe granie w gminie Potęgowo trwało dwa dni. Ze względów bezpieczeństwa, zorganizowano kiermasze na świeżym powietrzu – w sobotę 30 stycznia w Karżnicy przy Centrum Promocji Produktu Lokalnego oraz w niedzielę 31 stycznia w Potęgowie na placu przed Gminnym Centrum Kultury. Na wynik pracowało 45 kwestujących wolontariuszy oraz wiele osób wspierających główny sztab WOŚP w Potęgowie.

– Dziękujemy wszystkim sponsorom, darczyńcom, uczestnikom kiermaszu i ryneczku, wolontariuszom, każdej życzliwej osobie, która wspierała tegoroczną akcję WOŚP, bo bez Was organizacja finału nie byłaby możliwa – podsumowuje Joanna Basiak, dyrektor GOK w Potęgowie i szef sztabu WOŚP.

Finał wspierali licznie mieszkańcy gminy. W orkiestrowe granie zaangażowali się: Motor Team, Potęga NORDICA, sołtys i rada sołecka Potęgowa. Wyjątkowe było tegoroczne „światełko do nieba”, które  pomogli zorganizować strażacy OSP Potęgowo. Imprezę wsparło także kilkudziesięciu sponsorów.

Organizatorem sztabu był Gminny Ośrodek Kultury w Potęgowie przy wsparciu Centrum Promocji Produktu Lokalnego w Karżnicy.

Finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywają się w gminie Potęgowo już od 2004 roku. W tym czasie udało się zebrać na rzecz fundacji Jurka Owsiaka 428 000 zł.

Udostępnij.