Pomimo pandemii mieszkańcy regionu słupskiego mocno angażują się w organizację 29. Finału WOŚP.  31 stycznia 2021 r. nie zabraknie ciekawych wydarzeń, nie tylko w sieci, a na ulice wyjdą patrole wolontariuszy

SŁUPSK

Jak czytamy na stronie słupskiego sztabu, 31 stycznia 2021 w godz. 9.00-16.00 czekają na Was na ulicach i w centrach handlowych Słupska kolorowi, hałaśliwi wolontariusze, wspierani przez czworonogi – psy, koty oraz… konie – a także harcerzy, rycerzy i kolorowe bańki. Zapraszamy w południe na Plac Zwycięstwa.

Dla osób, które obawiają się wychodzić z domu przygotowaliśmy na Placu Zwycięstwa punkt samochodowy, w którym można przekazać datek nie wysiadając z pojazdu – również bezdotykowo za pomocą karty płatniczej.

W godzinach 15.00-20.00 zapraszamy do oglądania imprezy finałowej streamingowanej na żywo z Ośrodka Teatralnego RONDO. W programie m.in. występy wokalistów ze studia muzycznego SOK oraz instrumentalistów ze Szkoły Muzycznej, pokazy taneczne: ENZA i Body Positive, Popcorny, Good Vibes, Balance Dance Studio. Wystąpią też Cheerleaderki MAXI, State Control, No Co Puka, Aleksandra Barcikowska oraz grupa bębniarzy. Nie zabraknie krótkich spektakli teatralnych (El futro i Złota rybka), a także pokazu tresury psów oraz ekstremalnego pokazu pierwszej pomocy. Całość poprowadzi nasz niezawodny duet: Marek Rogala i Piotr Kozłowski.

Równolegle, w ten sam dzień, od 19.15, będzie można wziąć udział w Finale WOŚP z Cheerleaders MAXI w Kobylnicy – na ich stronie fb oraz na telebimach przed Przychodnią w Kobylnicy.
W programie: prezentacja gadżetów, które można wylicytować na Allegro WOŚP w trakcie transmisji online, prezentacja filmów z Finałów WOŚP w 2019 oraz 2020 roku, pokazy taneczne online, o godz. 20.00 laserowe Światełko do Nieba z dedykacją dla Pracowników Służby Zdrowia walczących z Pandemią.

USTKA

Na ulice miasta, od godz. 9.00, wyruszy siedemdziesięciu wolontariuszy. O godz. 12.00, przy falochronie na plaży zachodniej, pieniądze na rzecz WOŚP zbierać będą Usteckie Morsy. Z uwagi na panującą sytuację epidemiczną w tym roku działa eskarbonka oraz licytacje na portalu allegro.pl fantastycznych przedmiotów ofiarowanych przez ustczan.

Są wśród nich:

  • wyprawa do wybranej  nadmorskiej miejscowości w powiecie słupskim na kawę i ciacho skodą z 1981 r, zwaną królową czechosłowackich dróg. W roli kierowcy wicestarostwa słupski Rafał Konon;
  • rejs jachtem dla czterech osób, w wybranym terminie w okresie letnim – rejs na zachód słońca, za sterem – Jarema Bezdel;
  • wieża Eiffla, a nawet rakieta kosmiczna;
  • rękodzieło lokalnych twórców
  • różnego rodzaju vouchery podarunkowe

Linki do licytacji znaleźć można na FB Domu Kultury. Zachęcamy do licytacji – to doskonała okazja na niebanalne prezenty dla siebie lub bliskich, a przy okazji – pomagamy!

Tradycyjnie wolontariuszy częstuje gorącą zupą Bar Pod Strzechą i Bar Kulka. Herbatę dostarcza Herbaciarnia Niewinna Piwniczka. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Ustka zebrała kwotę 81 tys. zł!

KĘPICE

Pierwsze wydarzenie odbędzie się już w sobotę (30 stycznia). Na godz. 12 zaplanowano wspólne morsowanie w Jeziorze Obłęskim połączone ze zbiórką środków dla WOŚP.  Po morsowaniu zaplanowane jest ognisko z kiełbaskami.. Z kolei w niedzielę, 31 stycznia zaplanowano kiermasz na Placu Osipowicza w Kępicach w godz. 11- 16. Podczas jego trwania będzie można kupić domowe ciasta, czy pierogi przygotowane m.in. przez rodziców uczniów kępickiej szkoły. W przypadku sprzyjającej pogody odbędzie się także pokaz ratownictwa przygotowany przez strażaków ochotników, a także animatorzy przeprowadzą kilka zabaw i gier dla dzieci. Będzie można także nabyć fanty. Wszystkie zebrane w tym dniu pieniądze, zostaną oczywiście przekazane na rzecz WOŚP. We wszystkich miejscowościach Gminy Kępice w trakcie całego dnia pojawią się wolontariusze z puszkami oraz identyfikatorami, którzy będą zbierać pieniądze.

GMINA SŁUPSK

31.01.2021 13:00-16:00- KIERMASZ CIAST w Centrach Aktywności Lokalnej:
Bierkowo, Bukówka, Bydlino, Bruskowo Wielkie, Jezierzyce, Krępa Słupska, Lubuczewo, Grąsino, Włynkówko, Wrzeście

14:00-20:00- zdawanie puszek / Centrum Kultury w Głobinie (ul. Główna 65)

18:00- 19:30- Koncert Finałowy w Siemianicach: POBLO – połączony z prezentacją licytacji
Transmisja na żywo z koncertu finałowego odbędzie na kanale YouTube CKiBP:
https://www.youtube.com/channel/UCRyhrypqYLLX5BiJVzVv3ew

KOBYLNICA

Od 19.15, będzie można wziąć udział w Finale WOŚP z Cheerleaders MAXI w Kobylnicy – na ich stronie fb oraz na telebimach przed Przychodnią w Kobylnicy.

POTĘGOWO

31 grudnia od godz 12 dna placu przed Gminnym Centrum Kultury rozpocznie się kiermasz WOŚP. O godzinie 20 światełko do nieba, w oknach domów.

DAMNICA

W tym roku działamy wspólnie ze Słupskim Ośrodkiem Kultury.
Poniżej znajduje się link do licytacji.
https://allegro.pl/uzytkownik/sok_slupsk… Aby wspomóc akcje, można również wrzucić pieniążki do puszek, które znajdują się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Damnicy oraz przy ul. Dolnej 4 (iluminacja świetlna u pana Kazimierza)
DĘBNICA KASZUBSKA
Jak co roku ruszamy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Pan Jurek o nas nie zapomniał i dostarczył mnóstwo rzeczy które wkrótce znajdziecie na licytacji. Orkiestra gra nieprzerwanie, jednak Finał w 2021 roku będzie inny niż wszystkie. Chcąc zadbać o nasze wspólne bezpieczeństwo, całość wydarzenia będziemy organizować tutaj, w sieci. Również licytacje przedmiotów zamieścimy na Allegro, a odnośniki do nich będziemy wstawiać na naszej stronie. Przypomnimy również, że nadal mamy założoną facebookową zbiórkę na WOŚP – zachęcamy do wpłat, z których 100% pójdzie na cele dobroczynne.https://www.facebook.com/gokdebnica/posts/3697491350303640

GŁÓWCZYCE

Zapraszamy do GOK Główczyce na kiermasz książek i płyt z filmami. Wystarczy wybrać interesującą publikację, wziąć orkiestrowe serduszko oraz wrzucić datek do wystawionej skarbonki. Książkę wybieramy według uznania i taki też datek wrzucamy, na ile kogo stać, nie ustalamy minimalnej ani maksymalnej kwoty. Zapraszamy wszystkich do wizyty w naszym ośrodku od poniedziałku do piątku od 8 do 16, a w innych godzinach po ustaleniu, dajcie znać jak komuś pasują godziny wieczorne :) Zapraszamy również do wzięcia udziału w licytacji kilku naszych gadżetów za pośrednictwem portalu Allegro, są to między innymi piłka i koszulka z podpisami sportowców (Turbokozak, Citko, Golonka), publikacje wydawane w gminie Główczyce, w tym niedostępna już dwutomowa „Przesiedlona młodość” czy tomiki poezji Emilii Zimnickiej. Linki do aukcji zamieszczamy poniżej przy zdjęciach. Całość kwoty trafia bezpośrednio na koncie WOŚP, a gadżety możecie odebrać w GOK-u!

Jeśli kogoś nie interesują książki lub do GOK-u ma nie po drodze zapraszamy do wsparcia wirtualnej skarbonki do której też zbieramy: eSkarbonka

SMOŁDZINO

30 stycznia orkiestrowe morsowanie w Czołpinie – godz 11-13. 31 stycznia Ochotniczy WOŚPBUS odwiedzi wszystkie sołectwa gminy Smołdzino. Będzie moc atrakcji z zachowaniem reżimu sanitarnego. Będzie także kwesta i zbiórka do puszek. O godzinie 9 przy Gminnym Ośrodku Kultury światełko do nieba.

GMINA USTKA

Objazda. W niedzielę 31 stycznia odbędzie 29. finał WOŚP, po raz pierwszy w historii organizowany w czasach pandemii. Tym razem zebrane pieniądze podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pomogą w zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. MY również możemy wesprzeć działania WOŚP
w niedzielę o godz. 10:00 przy Świetlicy Wiejskiej pojawi się wolontariusz z puszką oraz identyfikatorem,
który będzie zbierał pieniądze. LICZYMY NA WASZE DOBRE ❤️ NIEDZIELA GODZ 10:00 ❤️
SKARBONKI OPRÓŻNIAMY WOŚP POMAGAMY‼️ Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to zawsze okazja do dzielenia się dobrem 🥰 Kto tego dnia o godz 10:00 nie będzie mógł lub nie będzie chciał wyjść z domu, może wesprzeć WOŚP przez internet, wpłacając datek do e-skarbonki.

Udostępnij.