Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku zaczyna zapisy na dzienną rehabilitację kardiologiczną ukierunkowaną na pacjentów z przebytym COVID-19 z współtowarzyszącą chorobą układu krążenia lub po ostrym incydencie sercowo-naczyniowym.

Słupski szpital chcemy jak najbardziej wspomóc pacjentów post-COVID w powrocie do jak najwyższej sprawności i pracy zawodowej. Kaszel, duszność, zmęczenie, nawracające bóle głowy, kołatanie serca, bóle w klatce piersiowej, bóle mięśni i stawów, depresja, utrata lub zmiana smaku i węchu, dolegliwości żołądkowo-jelitowe oraz problemy z uwagą, pamięcią i skupieniem – to najczęstsze dolegliwości na jakie skarżą się pacjenci z przebytym COVID-19. Jednym ze sposobów poprawy jest udział w programach rehabilitacji.

Nowością w słupskim szpitalu będzie wdrożenie rehabilitacji hybrydowej z nadzorem telemetrycznym aktywności fizycznej w warunkach domowych. Rehablitacja prowadzona będzie dwuetapowo. I etap, wstępny, realizowany jest w trakcie kilku spotkań na oddziale. II etap tak zwanej telerehabilitacji realizowany jest w domu, gdzie pacjent wykonuje sesje treningowe, których nauczył się podczas etapu I.
Pomoc dla pacjentów realizowana będzie w ramach programu: „Rehabilitacja kardiologiczna szansą na wydłużenie aktywności zawodowej mieszkańców województwa pomorskiego”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020”.

Gdzie się zgłosić?

OPIEKUN PACJENTA:

Milena Abramczuk tel. 509 575 216

www.radynauklady.pl

Udostępnij.