Nieco zapomniana uliczka w centrum Ustki będzie wyremontowana. Samorząd otrzymał dotację w ramach tak zwanych rekompensat na tarczę antyrakietową, na remont ulicy Pogodnej.
 Na wykonanie inwestycji Ustka otrzymała dofinansowanie w wysokości 1 320 000 zł. Środki pochodzą z „Programy na rzecz zwiększania szans rozwojowych ziemi słupskiej na lata 2019 -2024”, który jest rekompensatą za budowę tarczy antyrakietowej w naszym regionie.
Miasto jest gotowe do przeprowadzenia inwestycji.  –Konsultowaliśmy, prezentowaliśmy mieszkańcom projekt przebudowy ulicy Pogodnej w 2019 roku. Więc Urząd Miasta jest gotowy do rozpoczęcia prac. To dofinansowanie sprawia, że możemy zrealizować to w tym roku – mówi Eliza Mordal, rzecznik Urzędu Miasta w Ustce
 Ulica zostanie przebudowana na odcinku od Placu Dąbrowskiego do ul. Wyszyńskiego. Powstanie zupełnie nowy jednokierunkowy odcinek jezdny z wjazdem od strony ratusza. Ponadto powstaną nowe chodniki i miejsca parkingowe. Prace planujemy wykonać w bieżącym roku. Ulica Pogodna jest dość popularna wśród mieszkańców z uwagi na znajdujące się tam punkty handlowe. Jednak jej nawierzchnia obecnie ma wiele do życzenia. Po remoncie zupełnie zmieni się jej wygląd i użyteczność.
Udostępnij.