Marszałek Województwa Pomorskiego i Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku podziękowali wolontariuszom pomagającym placówce podczas pandemii COVID-19. Nagrodzeni zostali podpułkownik Bogusław Haftka, dowódca 73. Batalionu Lekkiej Piechoty w Słupsku oraz Danuta Wawrowska i Piotr Merecki – koordynatorzy słupskiej akcji Widzialna Ręka.

 

Nagodzeni odebrali wyróżnienia w imieniu wielkiej rzeszy wolontariuszy, którzy pomagali szpitalowi w najtrudniejszym okresie, czyli wiosną 2020 r. Żołnieże WOT pomagają do dziś.

– Bardzo cieszymy się, że jesteście państwo tą grupą ludzi, która w szczególny sposób wykazuje się empatią w stosunku do otoczenia – mówi Andrzej Sapiński, prezes Zarządu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. – To są wielkie wartości, bo w ten sposób wychowuje się społeczeństwo i daje się dobre przykłady, przede wszystkim, dla młodych ludzi.

Nagrodzeni zaznaczali, że otrzymane przez nich wyróżnienia nalezą się nie tylko im samym, ale wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc dla szpitala.

– Ważne dla mnie było to, że pokazaliśmy solidarność bez względu na wszystko – mówi Danuta Wawrowska, nagrodzona. – Bez względu na to, jakie mamy poglądy polityczne i co robimy na co dzień. To kompletnie nie miało żadnego znaczenia.

– Najfajniejsze jest to, że wolontariuszami w szpitalu zostały dziesiątki osób, które wykazały się refleksem i od razu, gdy zaczęła się pandemia powiedziało, że chcą pomóc – mówi Piotr Merecki, nagrodzony. – Nie potrzebowaliśmy dużo czasu, aby tych ludzi zmobilizować.

– Wojska Obrony Terytorialnej to są ochotnicy, czyli ludzie, którzy na co dzień wykonują swoje obowiązki w zakładach pracy i firmach, ale zostali powołani do wykonywania zadań ważniejszych dla społeczeństwa – mówi ppłk. Bogusław Haftka, nagrodzony. – Dlatego jest nam miło przyjąć tę nagrodę i ze swojej strony obiecuję dalszą pomoc.

W

Udostępnij.