Pięć pierwszych osób z kierownictwa oraz przedstawicieli lekarzy i pielęgniarek Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku zaszczepiło się przeciwko COVID-19. Akcji przyglądały się kamery.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku wytypowany został w grupie pierwszych placówek medycznych w kraju, które otrzymały szczepionki przeciwko COVID-19. 150 szczepionek dotarło na naszego szpitala w niedzielę 27 grudnia o godz. 10. Tego samego dnia zorganizowano pierwsze „techniczne” szczepienia wśród personelu szpitala. Szczepionkę podano 15 osobom.

Właściwe szczepienia członków personelu medycznego naszego szpitala rozpoczęły się od poniedziałku 28.12.. W pierwszej kolejności szczepieni są pracownicy oddziałów najbardziej narażonych na kontakt z chorymi na COVID-19 . Chodzi o oddziały:  izolacyjne, SOR, OIOM oraz oddział hematologiczny i transplantacji szpiku ze względu na specyfikę leczonych tam pacjentów. Szczepienia przeprowadzane zostaną bezpośrednio na wyznaczonych oddziałach.

Zorganizowaliśmy pokazowe szczepienie dla mediów. Sprzed kamerami i obiektywami telefonów zaczepią się 5 osób: Andrzej Sapiński, prezes Zarządu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku oraz Anetta Barna- Feszak, wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku, Jacek Wojcikiewicz, dyrektor ds. lecznictwa, dr Jarosław Feszak, chirurg oraz Małgorzata Laskus, pielęgniarka oddziałowa oddziału izolacyjnego 2. Zaszczepieni podkreślali, że szczepienie nie boli i po szczepieniu czują się dobrze namawiając wszystkich do udziału w szczepieniach – mówi Marcin Prusak, rzecznik słupskiego szpitala.

Obecnie do szczepień zgłosiło się ponad 850 pracowników Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku oraz 1280 pracowników ze 170 podmiotów medycznych z regionu.

Udostępnij.