Niemal 430.000 złotych trafi do Gminy Potęgowo ze środków Unii Europejskiej w ramach konkursu organizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Środki pozwolą zorganizować usługę transportu dla mieszkańców, zmagających się z trudnościami w samodzielnym przemieszczaniu.

Projekt, który będziemy realizować jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców naszej gminy, którzy mają trudności w samodzielnym przemieszczaniu się. Kupimy samochód, dostosowany do przewozu osób z niepełnosprawnością (z windą). Zatrudnimy kierowcę a także asystenta, który pomoże w obsłudze usługi transportowej – informuje Dawid Litwin, wójt Gminy Potęgowo.

Pomoc skierowana będzie do osób z ograniczoną sprawnością ruchową, w tym poruszających się na wózkach inwalidzkich, o kulach, niewidomych, słabowidzących, schorowanych i w podeszłym wieku. Po wcześniejszym umówieniu się, osoby takie będą dowożone pod wskazany adres np. do ośrodka zdrowia lub na rehabilitację. Usługa będzie całkowicie darmowa dla mieszkańców gminy.

Uruchomienie usługi transportu planowane jest na marzec 2021 r. do września 2022 r.

Udostępnij.