Uczniowie słupskiego „Rolniczaka” jak co roku przygotowali paczki dla swoich potrzebujących kolegów. W tym roku udało się przygotować ponad 30.

„Świąteczna paczka Rolniczaka” , bo tak nazywa się akcja jest tradycją Zespołu Szkół Agrotechnicznych. Od ośmiu lat młodzież zrzuca się lub kupuje produkty, aby potem zrobić z nich paczki dla rodzin najbardziej potrzebujących uczniów. Jak twierdzi pomysłodawczyni akcji, pedagog Beata Szybowska młodzież chętniej angażuje się, bo wie, że prezenty trafia do ich kolegów.

Uczniowie do końca jednak nie wiedzą do kogo konkretnie trafią paczki. Jednak ufają nam na tyle, że chętnie się włączają – mówi Beata Szybowska, pedagog w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Słupsku.

W tym roku udało się przygotować 32 paczki. Każda z nich to trzy reklamówki produktów spożywczych. Zgodnie z ideą produkty te mają być odrobina świątecznego luksusu dla osób potrzebujących. Mimo pandemii tegoroczna zbiórka była sukcesem.

W zbiórkę w „Rolniczaku” chętnie włączyli się także radni powiatowi. Paczki jeszcze w tym tygodniu trafią do swoich adresatów.

Udostępnij.