Samorządowcy z Ustki przygotowują się do dyskusji na temat budżetu miasta na przyszły rok. Do konsultacji zapraszają mieszkańców. Na temat miejskiego budżetu będzie można porozmawiać online, ale także osobiście w ratuszu.
 Spotkanie konsultacyjne odbędzie się 10 grudnia br., o godz. 17.00. Aby wziąć w nim udział należy wcześniej zgłosić się w urzędzie. Większość chętnych będzie miała możliwość uczestniczyć w konsultacjach w sposób zdalny, czyli za pośrednictwem internetu. Te osoby powinny wyrazić taką chęć za pośrednictwem adresu mailowego rrosinska@um.ustka.pl lub pod numerem telefonu 59 8154 300 
. Swoje uwagi na temat budżetu można także zgłaszać za pośrednictwem przygotowanego przez urzędników formularza. Będzie można także śledzić relację na żywo z konsultacji, która będzie dostępna na fejsbukowej grupie Nasza Ustka.
Nieliczni będą mogli być osobiście w ratuszu podczas konsultacji. – Dla osób, które nie mają takich możliwości cyfrowych proponujemy udział bezpośredni w urzędzie. Ale takich osób może być maksymalnie pięć. Liczy się kolejność zgłoszeń. Można do nas zadzwonić lub zgłosić się do nas mailowo. Zapraszamy państwa. I wtedy te pięć osób będzie mogło tu być obecnych na sali oczywiście z zachowaniem reżimów sanitarnych, czyli maseczki i dezynfekcja rąk – mówi Eliza Mordal, rzecznik usteckiego ratusza. 
Informacje dotyczące projektu budżetu dostępne są na stronie internetowej biuletyny informacji publicznej Ustka. Dochody usteckiego budżetu na rok 2021 zaplanowano w wysokości ponad 119 mln, to jest blisko o 200 tysięcy więcej niż w roku bieżącym, a wydatki w wysokości 125 mln zł, mniej o 7 mln niż w roku 2020. Planowany deficyt wynosi nieco ponad 6 200 000 zł. Na rok 2021 Ustka zaplanuje szereg inwestycji, na poziomie ok. 46 mln zł, co stanowi 36% całkowitych wydatków miasta.
Udostępnij.