Radni chcą nazwać imieniem zmarłego burmistrza ustecki Zintegrowany Węzeł Transportowy. Największa od lat inwestycja w Ustce była przysłowiowym oczkiem w głowie Jacka Graczyka.

O inicjatywie na swoim profilu napisał Jacek Maniszewski, przewodniczący Rady Miasta.

Wspólnie z Radnymi wnioskujemy o nadanie powstającemu właśnie węzłowi komunikacyjnemu w Ustce (dworce kolejowy i autobusowy) imienia Burmistrza Jacka Graczyka. Wiemy jak ważna to była dla Niego inwestycja, jak konsekwentnie zabiegał o jej dofinansowanie i jak pilnie doglądał postępów prac. Uważamy, że to reprezentacyjne miejsce winno upamiętniać Jacka i Jego zaangażowanie w tę przebudowę. Czy macie podobne zdanie? –napisał Jacek Maniszewski.

Jacek Garczyk zmarł nagle miesiąc temu. W Ustce rządy sprawuje powołany prze premiera pełniący obowiązki burmistrza. Wybory nowego burmistrza odbędą się 17 stycznia. Jednym z kandydatów ubiegających się o wybór będzie Jacek Maniszewski. W tym tygodniu kolejny kandydat zarejestrował swój komitet. Mowa o pochodzącym z Ustki dziennikarzu Krzysztofie Nałęczu. Od 1991 roku pracuje jako dziennikarz, głównie regionalny, zajmujący się zagadnieniami samorządu lokalnego, prawnymi, transportowymi i kwestiami gospodarki morskiej.

Kandydaci mają czas na rejestrację do 23 grudnia.

Udostępnij.