W Ustce rozpoczęła się na dobre kampania wyborcza. W styczniu ustczanie wybiorą nowego burmistrza. Znane są już pierwsze kandydatury.

Wybory w Ustce odbędą się 17 stycznia. Ogłoszono je w związku z nagłą śmiercią burmistrza Jacka Garczyka. Zgodnie z kalendarzem wyborczym komitety wyborców mogą zgłaszać swoich kandydatów do 23 grudnia.

W kuluarach mówi się o dużym zainteresowaniu przyszłych kandydatów. Jako pierwszy o tym, że będzie ubiegać się o głosy wyborców oficjalnie poinformował Jacek Maniszewski, przewodniczący Rady Miasta w Ustce. – Oficjalnie potwierdzam, zdecydowałem się ubiegać o stanowisko burmistrza Ustki w wyborach, które odbędą się 17 stycznia 21 r. Dlaczego? Od ponad dwóch lat, jako przewodniczący Rady Miasta, aktywnie uczestniczę w pracy samorządu. Bardzo dużo się przez ten czas nauczyłem, zdobyłem wiele doświadczeń. Niespodziewana śmierć Jacka Graczyka postawiła nas w nowej sytuacji. Sądzę, że wymaga ona ode mnie właśnie takiej decyzji, kontynuacji rozpoczętych działań wspólnie z całą załogą urzędu i przy dobrej współpracy z Radnymi  – pisze na swoim profilu przewodniczący.

Na giełdzie nazwisk często pojawiała się także kandydatura działacza Platformy Obywatelskiej Rafała Konona. Wicestarosta jednak nie wystartuje w tych wyborach. – W dniu dzisiejszym podjąłem decyzję, o nie kandydowaniu  w wyborach na Burmistrza Miasta Ustki. W 2018 roku w wyborach samorządowych dostałem mandat zaufania od mieszkańców Gminy Ustka, Smołdzino i Główczyce. Od 6 lat pracuję  na rzecz mieszkańców Powiatu Słupskiego. Przez te lata wiele udało się zrobić na rzecz rozwoju  naszego regionu. Jednak bardzo dużo jest jeszcze do zrobienia… Podchodząc odpowiedzialnie do wykonywanej pracy nie mogę zrezygnować z pełnionej funkcji w trakcie trwania tej kadencji – informuje na swoim profilu Rafał Konon.

W najbliższych dniach poznamy kolejnych kandydatów.

Udostępnij.