W Barcinie zginął w wypadku 45-letni kierowca motoroweru. Mężczyzna włączając się z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa. 

Funkcjonariusze słupskiej komendy pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło  w miejscowości Barcino. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 45-letni kierujący pojazdem motorowerem, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej na drogę wojewódzką W209, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu w kierunku Barcina 30-latkowi kierującemu pojazdem ciężarowym marki Man. W wyniku tego zdarzenia 45-letni mieszkaniec powiatu słupskiego poniósł śmierć na miejscu.

Policjanci pod nadzorem prokuratora, z udziałem technika kryminalistyki, sporządzili oględziny pojazdów i miejsca zdarzenia. Mundurowi wykonali także szkic sytuacyjny i zdjęcia oraz przesłuchali świadków. Teraz śledczy szczegółowo ustalają pozostałe okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia.

– Policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność na drodze i stosowanie się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Kierujmy się zasadą szczególnej ostrożności i zasadą ograniczonego zaufania. Stosujmy się do ograniczeń prędkości, dostosujmy ją do panującej sytuacji na drodze. W okresie jesienno-zimowym zwracajmy szczególną uwagę na nagle zmieniające się warunki atmosferyczne i dostosujmy naszą jazdę do panującej aury. Na drodze bądźmy rozsądni i odpowiedzialni – mówi Monika Sadurska, rzeczniczka słupskiej policji.

 

Udostępnij.