Są takie osoby, którym pandemia nie przeszkadza w działaniach. Przeciwnie – motywuje do wyznaczania kolejnych wyzwań! Zespół Artystyczny Marzenie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Słupsku pod kierunkiem Anny Pietruszewskiej zrealizował projekt pt. „Marzenie na ekranie – chcemy być profesjonalni” w ramach Funduszu Akumulator Społeczny. Przeszkoleni nauczyciele mogą w czasie pracy zdalnej z uczniami rozwinąć swe skrzydła w sieci.

Ścigamy się z czasem, obostrzeniami i chorobami. Za oknem szaruga, zima depcze po piętach jesieni. Nic jednak nie jest w stanie przeszkodzić w działaniach tych, którzy swoją energię chcą zamieniać w konkretną aktywność. Takim przykładem jest Anna Pietruszewska, nauczycielka muzyki i plastyki ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Słupsku, kierowniczka Zespołu Artystycznego Marzenie.

Praca Zespołu w czasie pandemii nie traciła na sile w zakresie intensywności i ilości działań artystycznych. Niemożność występowania na deskach teatru spowodowała przeniesienie pracy w sieć. Rodzice zamknięci z dziećmi w domach mocno zaangażowali się w działania zespołu. Anna Pietruszewska tworzyła scenariusz, zaś scenografię spektakli wyrażała w formie poleceń dla uczniów i rodziców do aranżacji fragmentów przestrzeni teatralnej w domach, na podwórkach, po prostu we własnym zakresie. Od marca do czerwca powstało 10 mini spektakli, a liczba uczestników zespołu znacznie wzrosła, bowiem angażować zaczęli się uczniowie muzyki i plastyki Anny Pietruszewskiej wraz ze swoimi rodzinami.

Projekt „Marzenie na ekranie – chcemy być profesjonalni” realizowany przez Zespół Artystyczny Marzenie, a dofinansowany w ramach Funduszu Akumulator Społeczny ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego jest wspaniałym dowodem wychodzenia naprzeciw wyzwaniom, jakie postawiła przed nami pandemia.

Projekt powstał ze względu na: 1. potrzebę nauczenia się profesjonalnej obsługi kamery i programu do montażu filmów przez kierowniczkę zespołu, 2. potrzebę stworzenia krótkiego filmu dotyczącego fragmentu spektaklu „Tu tworzy się człowiek”, 3.potrzebę przeszkolenia uczniów z zespołu w zakresie pracy scenicznej przed kamerą, 4. emisję fragmentu spektaklu w sieci.

Projekt został wypromowany podczas wystąpienia „Siła rażenia zależy od pola działania.

Wybuchy energii w tradycyjnej szkole w niekonwencjonalnej odsłonie” dyrektora szkoły Karoliny Keler w czasie Transdyscyplinarnej Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Metodycznej Społeczeństwo 4.0 a edukacja. Współczesny człowiek wobec wyzwań i zagrożeń w cyberprzestrzeni organizowanej przez Akademię Pomorską w Słupsku 16.11.2020 r.

Film można obejrzeć na stronie youtube: https://www.youtube.com/watch?v=sLI8hMfGW4Y&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2gladvgk1R_amq9O_TsWdhZFkHxnBHScusm_zhS4BbV7s-DctbVaOewB8

Udostępnij.