Słupski szpital apeluje do mieszkańców o wsparcie. Potrzebne są przede wszystkim środki pierwszej pomocy dla pacjentów covidowych. To jednak nie jedyne potrzeby szpitala i pacjentów.

Wsparcie dla szpitala jest potrzebna między innymi na zapewnienie bezpieczeństwa dla pacjentów i personelu. W akcję pomocy dla szpitala chętnie włączają się mieszkańcy. Ofiarodawcy kontaktują się między sobą na facebook-owym profilu. Tam wymieniają się między innymi informacjami na temat jaka forma pomocy jest w danym momencie najbardziej potrzebna.

Tak zwanym pacjentom covidowym najbardziej potrzebne są podstawowe środki higieny osobistej. Wielu z nich trafia do nas nagle i niespodziewani dla nich. nie maja możliwość zabranie ze sobą podstawowych rzeczy. Podobnie ich rodziny, także nie mają możliwości dostarczenia środków higieny, bo często przebywają na kwarantannach – mówi Marcin Prusak ze szpitala w Słupsku

 

Potrzebne są m.in. chusteczki nawilżane, ręczniki papierowe, mydła, szampony, pasty do zębów pianki i maszynki do golenia i woda w butelka z dziubkami.

W sprawach związanych z ustaleniem szczegółów przekazania darowizn rzeczowych można kontaktować się z Działem Rozwoju, Promocji i Marketingu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Janusza Korczaka w Słupsku Sp. z o.o.. e-mail: m.prusak@szpital.slupsk.pl, tel. 59 8460 611.Dodatkowo w związku z działaniami przeciw COVID-19 Szpital posiada konto bankowe, na które można przekazywać środki na walkę z epidemią. Numer konta dostępny jest na stronach szpitala.

 

 

Udostępnij.