Policjanci i pracownicy socjalni kontrolują miejsca, w których przebywają bezdomni. Udzielają im pomocy oraz przekazują informacje o noclegowaniach, schroniskach oraz o instytucjach, gdzie mogą otrzymać ciepłą odzież i posiłek.

W związku z trwającym okresem jesienno-zimowym, podczas którego dochodzi do znacznego spadku temperatury powietrza, słupscy policjanci przypominają o konieczności zwrócenia szczególnej uwagi na problemy osób narażonych na wychłodzenie, tj. osób bezdomnych, nieporadnych życiowo, starszych czy innych znajdujących się w okolicznościach zagrażających ich życiu i zdrowiu.

Jak co roku o tej porze, policjanci z komendy miejskiej wraz z pracownikami MOPR w Słupsku oraz funkcjonariuszami straży miejskiej stale kontrolują miejsca schronień osób bezdomnych i oferują potrzebną pomoc. Działaniom nie będzie końca. W trosce o życie i zdrowie potrzebujących sprawdzenia miejsc ich pobytu będą odbywać się regularnie – mówi Monika Sadurska ze słupskiej policji.

Wszystkie działania mają charakter pomocowy i w związku z tym policjanci, w trakcie wykonywania obowiązków służbowych, udzielają i będą udzielać wszelkiej pomocy w dotarciu do placówek pomagających bezdomnym oraz innym osobom wymagającym opieki.

Jednocześnie funkcjonariusze apelują o informowanie policji o każdej osobie zagrożonej wychłodzeniem. Najczęściej są to osoby bezdomne, które nocują na dworcach, na klatkach schodowych, w wiatach śmietnikowych, w pustostanach, w piwnicach lub altankach działkowych.

Nie bądźmy obojętni dla tych osób, kilkustopniowy mróz może okazać się zabójczy, a jeden telefon na numer alarmowy 112 może uratować komuś życie. Zapewniamy, że każda informacja zostanie sprawdzona, a osobom bezdomnym, przebywającym na miejscu, zostanie zaoferowana pomoc – dodaje Sadurska..

Udostępnij.