Ustka przygotowuje duża inwestycje z myślą o rowerzystach. Będzie ona częścią trasy rowerowej R-10, a jej najważniejszym elementem będzie kładka na Słupi.
Władze kurortu już ogłosiły przetarg na budowę kładki. Pod koniec miesiąc nastąpi otwarcie ofert. Pierwszym etapem prac ma być budowa kładki, następnie powstaną drogi dojazdowe do niej. Inwestycja będzie częścią dużej trasy rowerowej oznaczonej symbolem R-10.
– Zamierzamy w ciągu pół roku od podpisania umowy budować tą kładkę. W dalszych etapach będziemy budowali drogi dojazdowe do tej kładki i generalnie spinali całą drogę na terenie miasta – mówi Bernard Kowalczyk z usteckiego ratusza.
 Koniec całej inwestycji planowany jest na rok 2022. Koszty prac powinny wynieść koło 6 milionów złotych. Znaczna część tej kwoty przeznaczona jest na budowę kładki.
Międzynarodowa trasa rowerowa R-10 nazywana jest często szlakiem rowerowym hanzeatyckim. Przebiega ona przez kilka państw Europy. Na wschodzie swój początek bierze w Kaliningradzie, a swój bieg kończy na zachodzie za wyspą Rugia. Polski odcinek wiedzie od Braniewa po Świnoujście.
Udostępnij.