Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na budowę pierwszego odcinka drogi ekspresowej S6, która połączy Słupsk i Trójmiasto. Przetargi na kolejne odcinki mają zostać ogłoszone jeszcze w tym roku.

Minister Infrastruktury o fakcie ogłoszenia przetargu poinformował podczas konferencji prasowej, która odbyła się online. Jak powiedział Andrzej Adamczyk budowa całości S6 staje się faktem.

 

Na razie powstanie pierwszy odcinek łączący Słupsk a aglomeracją trójmiejską. Będzie to trasa od Bożego Pola Wielkiego do Lęborka. – Odcinek ma 22 kilometry. Jego częścią będzie także nowa obwodnica Lęborka – mówi Tomasz Żuchowski, pełniący obowiązki dyrektora Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Ostatni odcinek S6 od Bożego Pola Wiekiego do Koszalina jest podzielony na pięć fragmentów ministerstwo Infrastruktury zapowiada, że przetargi na wszystkie etapy będą ogłoszone jeszcze w tym roku. Trasa powinna być gotowa do 2025 roku. – Ogłosiliśmy przetarg na budowę odcinka trasy S6 Bożepole Wielkie – Lębork (Leśnice), a już lada moment ogłosimy przetargi na kolejne odcinki, w tym długo wyczekiwany Lębork – Słupsk. Bardzo się cieszę z szybkiego tempa realizacji tej inwestycji jakiego nabrała po wizytach Prezydenta Andrzeja Dudy w Lęborku i Premiera Mateusza Morawieckiego w Słupsku – podkreśla rzecznik rządu Piotr Müller

Jak stwierdził słupski poseł, a zarazem rzecznik rządu Piotr Muller budowa trasy S6 jest tylko częścią prac nad infrastrukturą drogową w regionie słupskim. Dzięki wsparciu w ramach rekompensat za budowę tarczy antyrakietowej powstanie sieć dróg lokalnych. Ponadto przebudowana będzie droga ze Słupska do Ustki

Udostępnij.