To był wyjątkowo trudny, nietypowy a mimo to udany sezon. Ustka powoli przygotowuje się do podsumowania tegorocznego lata i wakacji.

Tegoroczny sezon był inny niż poprzednie. Ustka od lat w sezonie letnim przygotowuje dla turystów wiele atrakcji oraz imprezy masowe, wszystkie zostały przełożone na rok 2021. Udało się zorganizować, w sposób zapewniający bezpieczeństwo uczestnikom i widzom bieg FORMOZA; regaty Ustka Charlotta Sailing Days oraz Dożynki Rybne Święto Ustki. Wiele, wzbogacających ofertę sezonową, wydarzeń przygotował także Ośrodek Sportu i Rekreacji. Turyści dopisali. Byli również zagraniczni, szczególnie z Niemiec.

Bardzo trudny do zaplanowania. Zaczął się dosyć późno, bo dopiero około 20 lipca. Tak naprawdę większa liczba turystów zaczęła odwiedzać centrum Ustki i licznie gromadzić się na naszych wspaniałych uliczkach. Bardzo optymistyczny jest fakt, że ten sezon trwa, tak naprawdę do chwili obecnej. W tle państwo widzicie, wiele osób przewija się. Turyści bardzo chętnie odwiedzają nasze miasto, czują się tutaj przede wszystkim bezpiecznie – mówi Anna Żaczek, Centrum Informacji Turystycznej w Ustce

Słowo bezpieczeństwo było chyba najważniejszym i najczęściej powtarzanym podczas tegorocznego sezonu. Ustka o to bezpieczeństwo zadbała starannie. Na przygotowanie miasta do sezonu w związku z COVID – 19 wydano ponad 215 tys. zł. Dzięki temu wydzierżawiono kabiny sanitarnych oraz umywalki wolnostojących. Przeprowadzano cykliczne dezynfekcje terenów publicznych.

Burmistrz Ustki zaprasza wszystkich chętnych i zainteresowanych na spotkania podsumowujące sezon, które odbędzie się 7 października. Będzie miało ono charakter online. Chętni, którzy chcą uczestniczyć bezpośrednio w nim poprzez platformę Zoom powinni zgłosić się poprzez adres mailowy mmatusiak@um.ustka.pl – nie później niż 2 dni przed dniem dyskusji – czyli do 5 października. Spotkanie będzie transmitowane na żywo poprzez facebook. W tym przypadku będzie można zadawać pytania poprzez komentarza, tak jak to ma miejsce podczas wirtualnych spotkań z burmistrzem.

Udostępnij.