27 przestępstw na łączną kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych. Słupscy policjanci zatrzymali troje młodych ludzi zamieszanych w proceder wyłudzania telefonów komórkowych. Dwoje z nich to pracownicy salonu telefonii komórkowej.

Mózgiem szajki był 26 latek, który do procederu wciągnął dwoje młodych pracowników salonu telefonii komórkowej. Mężczyzna kierował do sklepu osoby, które do zawarcia umów przedstawiały fałszywe zaświadczenie o zatrudnieniu. Rekompensatą dla 29-letniej pracownicy i jej 28-letniego kolegi było otrzymywanie pieniędzy za skuteczne zawarcie umowy.

Dopuścili się łącznie 27 tego typu transakcji. W ten sposób wyłudzili sprzęt warty kilkadziesiąt tysięcy razy.

Zatrzymane osoby usłyszały już zarzuty 26-latek został aresztowany decyzją sądu. Wobec pracowników sklepu zastosowano dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju, zakaz kontaktowania się ze sobą i poręczenie majątkowe. Grozi im kara do 8 lat więzienia.

Odpowiedzialności nie unikną też osoby, które pośredniczyły w procederze. Obecnie policjanci ustalają, jaki był ich udział w oszustwach i sprawdzają, czy dopuścili się innych przestępstw.

Udostępnij.